شروع رسمی فرایند انتقال قدرت به بایدن با چراغ سبز ترامپ

به گزارش وبلاگ عطر آلین، ترامپ که هنوز شکست در انتخابات را نپذیرفته، در رشته توییتی با تایید این موضوع گفت که دستور داده مراحل اولیه برای انتقال قدرت به بایدن شروع گردد.

شروع رسمی فرایند انتقال قدرت به بایدن با چراغ سبز ترامپ

دولت فدرال ایالات متحده آمریکا، جو بایدن را به عنوان برنده ظاهری انتخابات 3 نوامبر به رسمیت شناخت و کار انتقال قدرت به طور رسمی آغاز شد.

به گزارش یورونیوز، دونالد ترامپ، رئیس جمهوری فعلی آمریکا در توییتی اذعان کرد، زمان آن رسیده است تا اداره خدمات عمومی آنچه را باید انجام گردد، انجام دهد. وی این اقدام را در راستای منافع کشور برشمرد.

امیلی مورفی، رئیس سازمان خدمات عمومی دولت ترامپ در نامه ای به جو بایدن گفت که منابع لازم برای انتقال قدرت را در اختیار او می گذارد.

با این حال ترامپ در توییت خود همچنان از قبول نتیجه انتخابات امتناع نموده است: پرونده ما به طور جدی ادامه دارد، مبارزه خوبی را ادامه می دهیم و من معتقدم که پیروز خواهیم شد.

ترامپ همچنین تاکید نموده است که امیلی مورفی در این مدت مورد تهدید و آزار قرار گرفته است.

خانم مورفی از سوی دیگر گفته است که از سوی کاخ سفید تحت فشار قرار نگرفته است تا انتقال رسمی را به تاخیر بیاندازد و از ترس یا طرفداری تصمیمی نگرفته است.

این چراغ سبز بدین معنا است که هم اکنون تیم بایدن به بودجه، فضای اداری و امکان دیدار با مقامات فدرال دسترسی خواهد داشت.

چند ساعت پیش از اعلام این تصمیم مقام های انتخاباتی ایالت میشیگان، نتایج انتخابات این ایالت را با پیروزی جو بایدن تایید کردند. این ایالت 16 رای الکترال دارد.

یوهانسون آبراهام، مدیر اجرایی انتقال قدرت جو بایدن گفت که این تصمیم یک گام ضروری برای آغاز مقابله با چالش های پیش روی ملت ما از جمله مهار همه گیری و کنترل همه جانبه اقتصاد است.

یک مقام نزدیک به بایدن گفت که فوری ترین احتیاج امکان دسترسی به داده های کووید-19 و برنامه های توزیع واکسن است.

چاک شومر، رهبر دموکرات ها در سنای آمریکا در واکنش به نامه اداره خدمات عمومی آمریکا، آن را نشان سازش توصیف کرد و گفت که هم اکنون احتیاج است تا متحد شویم.

منبع: عصر ایران

به "شروع رسمی فرایند انتقال قدرت به بایدن با چراغ سبز ترامپ" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شروع رسمی فرایند انتقال قدرت به بایدن با چراغ سبز ترامپ"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید