افتتاح طرح های برق رسانی، توسعه استان بوشهر را شتاب می دهد

به گزارش وبلاگ عطر آلین، خبرنگاران/بوشهر استاندار بوشهر با اشاره به افتتاح طرح های مهم برق رسانی شامل واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه، طرح های انتقال، فوق توزیع و بخش توزیع برق در استان بوشهر با دستور رئیس جمهور گفت: افتتاح این طرح ها فرایند توسعه استان بوشهر را شتاب می دهد.

افتتاح طرح های برق رسانی، توسعه استان بوشهر را شتاب می دهد

عبدالکریم گراوند در مراسم افتتاح طرح های برق رسانی با حضور رئیس جمهور به صورت ویدئو کنفرانسی در عسلویه با گرامیداشت 15 خرداد و قدردانی از کوشش صنعت برق کشور در اجرای طرح های زیرساختی در استان بوشهر اظهار کرد: امروز بر اساس برنامه وزارت نیرو و پویش الف-ب- ایران با حضور ویدئو کنفرانسی رئیس جمهور شاهد افتتاح طرح های مهم برقرسانی در بخش های مختلف بودیم.

وی با اشاره به افتتاح واحد بخار نیروگاه سیکل ترکیبی عسلویه بیان نمود: علاوه بر افتتاح این واحد نیروگاهی، در حوزه توانیر، پست های برق، اصلاح خطوط، شبکه فوق توزیع و توزیع طرح های مهمی که استان بوشهر به شدت به آن نیازمند است افتتاح شد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه راه اندازی نیروگاه در تامین برق کشور نقش اثرگذاری دارد گفت: افتتاح نیروگاه یاد شده علاوه بر تامین انرژی برق، در توسعه زیرساخت های برق استان از جمله ایجاد پست های برق، اصلاح خطوط و بازسازی شبکه های برق رسانی تاثیر مهمی دارد.

گراوند با بیان اینکه این طرح ها نقش تاثیرگذاری در شتاب توسعه استان بوشهر دارد، اظهار داشت: افتتاح طرح های برق رسانی یاد شده کارهای ارزشمندی است که به شتاب استان بوشهر یاری می نماید.

وی با اشاره به صرفه جویی در انرژی برق در استان بوشهر توضیح داد: استان بوشهر در صرفه جویی انرژی برق سال قبل طرح هایی با همکاری مردم و دستگاه های اجرایی اجراء کرد که براساس برنامه وزارت نیرو استان هایی که صرفه جویی می نمایند به همان میزان، اعتبار برای اجرای طرح های استان پرداخت می گردد.

استاندار بوشهر با بیان اینکه سال گذشته در حوزه مردمی و ادارات صرفه جویی در حوزه برق انجام شد، گفت: با تغییر ساعت کار در دستگاه های اجرایی با نظارت جدی و سخت گیرانه سال گذشته صرفه جویی برق انجام شد که منجر به پرداخت مبلغی از سوی وزیر نیرو برای اجرای طرح های برقرسانی از جمله حوزه توسعه شبکه ها در استان شد.

گراوند با تاکید بر توجه به مدیریت مصرف برق اضافه نمود: بیشترین برق مصرفی در استان بوشهر در بخش خانگی و وسائل سرمایشی است که انتظار می رود مردم همانند سال گذشته یاری و دمای کولر گازی را بین 24 تا 25 درجه تنظیم نمایند تا شاهد صرفه جویی در مصرف برق باشیم که نقش مهم و تاثیرگذاری در حل مسائل در حوزه تامین برق دارد.

منبع: خبرگزاری ایسنا

به "افتتاح طرح های برق رسانی، توسعه استان بوشهر را شتاب می دهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افتتاح طرح های برق رسانی، توسعه استان بوشهر را شتاب می دهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید