افغانستان، چگونگی برقراری صلح در افغانستان از نگاه عضو حزب جمعیت اسلامی

به گزارش وبلاگ عطر آلین، عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان در نشست رهبران جهادی این کشور گفت: افراط ما را به جایی نخواهد رساند و صلح تنها از جهت ایجاد هماهنگی بین دولت، سیاستمداران و طالبان به وجود خواهد آمد.

افغانستان، چگونگی برقراری صلح در افغانستان از نگاه عضو حزب جمعیت اسلامی

به گزارش دفتر منطقه ای وبلاگ عطر آلین، یونس قانونی عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی و معاون سابق ریاست جمهوری افغانستان گفت که صلح بدون حضور دولت این کشور عملی نیست.

وی اضافه نمود: حذف نظام از فرایند صلح افغانستان اشتباه بزرگی است.

یونس قانونی تاکید نمود که صلح در افغانستان تنها به وسیله ایجاد هماهنگی بین دولت، سیاسیون و طالبان امکانپذیر است.

عضو ارشد حزب جمعیت اسلامی افغانستان هشدار داد: اگر دولت این کشور نیز تصور کند که بدون سایرین به ویژه سیاسیون افغانستان توانایی آوردن صلح را دارد باید بگویم که اشتباه است و به جایی نخواهد رسید.

وی توضیح داد که دنبال کردن خطوط افراط، هیچ طرفی در افغانستان را به جایی نخواهد رساند، بنابراین باید بین دولت و سیاسیون این کشور هماهنگی ایجاد گردد تا فرایند صلح موفقی داشته باشیم.

قانونی اعلام کرد که مشترکات زیادی بین دولت و سیاسیون افغانستان وجود دارد که با تاکید بر آنها هماهنگی بیشتری در فرایند صلح به وجود خواهد آمد.

این اظهارات در حالی مطرح می گردد که بسیاری از سیاسیون افغانستان، حکومت این کشور را به ایجاد مانع بر سر فرایند صلح متهم می نمایند و دولت افغانستان نیز میانه خوبی با احزاب سیاسی این کشور ندارد.

از سوی دیگر، دولت کنونی واشنگتن برای موفقیت در انتخابات آینده درباره خروج تعدادی از نظامیانش از افغانستان عجله دارد و طالبان نیز از مذاکره با دولت کابل خودداری می نماید حتی به نوعی خواهان منحل شدن تشکیلات نظامی و اداری در این کشور است.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "افغانستان، چگونگی برقراری صلح در افغانستان از نگاه عضو حزب جمعیت اسلامی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افغانستان، چگونگی برقراری صلح در افغانستان از نگاه عضو حزب جمعیت اسلامی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید