اینفانتینو: فیفا دنبال راه حل انتقال پول به ایران است

به گزارش وبلاگ عطر آلین، وبینار جیانی اینفانتینو رییس فیفا، شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا، حیدر بهاروند سرپرست فدراسیون فوتبال ایران و روسای فدراسیون های افغانستان، تاجیکستان، ترکمنستان، ازبکستان و قرقیزستان برگزار گردید. رییس فیفا در شروع گزارشی درباره آخرین تصمیم گیری های فدراسیون جهانی با توجه به شیوع کوید 19 ارائه کرد.

اینفانتینو: فیفا دنبال راه حل انتقال پول به ایران است

وی با آرزوی موفقیت برای فدراسیون ها در این مقطع حساس زمانی و با اشاره به تماس مستمر خود با شیخ سلمان،رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا برای قاره کهن در میزبانی رقابت های مهم آینده آرزوی موفقیت کرد.

اینفانتینو همچنین گفت:در این شرایط خاص باید برای توسعه فوتبال بیشتر از گذشته کوشش کنیم. فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا در کنار شماست تا برای هم و با یاری هم برای فوتبال کوشش کنیم و به طور حتم حمایت از فدراسیون های عضو ادامه خواهد داشت.

پس از صحبت های رییس فیفا،شیخ سلمان رییس کنفدراسیون فوتبال آسیا هم با تقدیر از اینفانتینو برای برپایی این جلسه ابراز امیدواری کرد فدراسیون های عضو با رعایت پروتکل های بهداشتی بتوانند به بهترین شکل فرایند خود را پیش ببرند.

سخنران بعدی این وبینار،حیدر بهافرایند، سرپرست فدراسیون فوتبال ایران بود.

وی گفت: فوتبال باشگاهی در ایران به رغم شیوع ویروس کرونا با رعایت دقیق پروتکل ها در حال ادامه فعالیت خود هست و در این جهت فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ در کنار هیات های استانی و همچنین باشگاهها کوشش گسترده ای داشتند.

سرپرست فدراسیون فوتبال ایران گفت:نکته مهم در این باره در فرایند حرکتی فعالیت های فدراسیون، مشکل انتقال وجوهات ایران در فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا به دلیل تحریم های ناجوانمردانه است.بنابراین به صورت جدی از فیفا توقع داریم مقابل این تحریم های سیاسی ایستاده و مشکل انتقال مطالبات فدراسیون فوتبال را به عنوان یک کشور عظیم و کاملا فوتبالی و عضوی قدیمی از خانواده فیفا برطرف کند.

بهافرایند همچنین با اشاره به اصلاح پیش نویس اساسنامه فدراسیون فوتبال و ارسال آن به فدراسیون جهانی ابراز امیدواری کرد نظر مشورتی فیفا در این باره زودتر دریافت گردد.

طبق اعلام سایت فدراسیون فوتبال، رییس فیفا با تشکر از بهافرایند گفت: فوتبال ایران بی شک یکی از قدرت های اصلی و عظیم آسیا است. فیفا و هماهنگی کنفدراسیون فوتبال آسیا حتما کوشش می نماید تا راهکاری جهت حل مشکل انتقال وجوه فدراسیون فوتبال ایران پیدا کند و سایر موارد نیز با هماهنگی کنفدراسیون انجام می گردد.

شیخ سلمان هم در این باره گفت: ما به خوبی صحبت های شما را شنیدیم.به صورت قطع با فیفا برای پیدا کردن راه چاره کوشش می کنیم.امیدواریم این مشکل زودتر حل گردد.این موضوعی است که با هماهنگی بخش های مختلف باید مشکلش حل گردد.این یک مساله کاملا فوتبالی است و نباید شرایط دیگری بر آن حاکم گردد.البته با شیوع کرونا شرایط نقدینگی و تامین منابع اقتصادی فدراسیون ها بدتر شده ولی سعی می کنیم با هماهنگی رییس فیفا این مشکل را حل کنیم.

اینفانتینو در خاتمه گفت: از همه شما که در این نشست شرکت کردید تشکر می کنم.البته دیدار حضوری را ترجیح می دهم ولی این نشست ها می تواند ادامه داشته باشد و پیشنهادات شما را دریافت کنیم.از قلم نیاندازید فوتبال یک پدیده جهانی است و باید در سطح جهانی با آن برخورد کنیم.باید در کنار هم باشیم و مسائل را حل کنیم.تشکر می کنم از حضورتان و امیدوارم شما را به زودی از نزدیک ببینم.مراقب خودتان باشید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "اینفانتینو: فیفا دنبال راه حل انتقال پول به ایران است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اینفانتینو: فیفا دنبال راه حل انتقال پول به ایران است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید