بنگاه های مالی باید تحریم های داخلی را نیز دور بزنند

به گزارش وبلاگ عطر آلین، معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: قوانین متعدد گریبان گیر فعالیت مالی شده است تا جایی که بیشتر بنگاه های مالی در کنار کوشش برای خنثی کردن تحریم های خارجی، باید برای دور زدن تحریم های داخلی نیز فکری نمایند.

بنگاه های مالی باید تحریم های داخلی را نیز دور بزنند

مظفر علیخانی در نشست هم اندیشی با فعالان مالی استان هرمزگان اضافه نمود: توجه به فعالان مالی به ویژه کشاورزان که اساس صنعت را به خود اختصاص داده اند بسیار حائز اهمیت است.

او با بیان اینکه فلسفه وجودی این جلسه فعالیت های مالی است، توضیح داد: بر اساس قانون اساسی اقتصاد ما سه رکن دارد که بخش دولتی، تعاونی و خصوصی را شامل می گردد.

معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: دولت باید به سیاست گذاری بسنده کند تا بتوان کارایی و رقابت شکل گیرد و شاهد اقتصاد کشور در کنار اقتصاد بالنده جهان باشیم.

علیخانی با بیان اینکه مهم ترین شاخص سیاست های مالی که حضرت آقا به آن اشاره نموده اند، مردمی بودن آن است، اعلام کرد: در سالی که استراتژی توسعه صادرات مهم ترین شعار آن تلقی می گردد باید به این مهم نیز بیشتر توجه کرد.

او گفت: اقتصاد ما از تحریم های ظالمانه که کارد را به استخوان رسانده است ضربه های زیادی خورده است و دشمن درنهایت معیشت و زندگی مردم را نشانه گرفته است.

معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران در ادامه اعلام کرد: مسائل ناشی از کرونا نیز تأثیرهای خود را گذاشته است اما مشکل سوم تحریم های داخلی است.

علیخانی با اشاره به اینکه ما از محیط قانونی بسیار رنج می بریم، توضیح داد: با وضع قوانین متعدد متأسفانه قل و زنجیر را به پای فعالان مالی زده ایم و خودمان را و اقتصادمان را گرفتار نموده ایم.

او ادامه داد: در چنین شرایطی که همه به دنبال دور زدن تحریم های داخلی هستند، اتاق ایران کوشش های بسیار زیادی را انجام داده است که با اهتمام جدی آقای رزم حسینی وزیر صمت و با اجرای مصوبه ای جدید برای جبران مافات بر اساس مصوبه شورای بخش خصوصی به سمت تکمیل بخش اول رفته ایم که امیدواریم به تأیید ستاد کشوری نیز برسد.

معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران اظهار کرد: استان هرمزگان با داشتن تمدن چند هراز ساله و اخلاق کسب وکار و صنایع مادر، همچنین برخورداری از صنعت گردشگری و وجود مناطق آزاد بنام ظرفیت بسیار بالایی را دارد که در این ظرفیت باید نهایت استفاده را داشته باشیم.

علیخانی با بیان اینکه در شرایط فعلی باید آمادگی مان را در شرایط پس از کرونا داشته باشیم، اعلام کرد: بیش از 4 هزار فعال مالی وارد ایران شدند و ما در اتاق ایران میزبان آنها بودیم اما با توجه به آماده نبودن جامعه مالی، ما نتوانستیم از این فرصت پیش آمده استفاده لازم را ببریم.

او با اشاره به اینکه می توانیم در شرایط پساترامپ به برجام برگردیم و اقدامات مؤثری را ایجاد کنیم، توضیح داد: برای دستیابی به بازار 700 میلیونی با همکاری کشورهای همسایه باید سیاست ها اصلاح گردد و بتوانیم فراوری را به انبوه برسانیم تا با انعقاد قرارداد و بازاریابی سهم بیشتری در بازار جهان داشته باشیم.

معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران در بخش دیگری از سخنان خود به منابع غنی کشورمان اشاره نمود و گفت: از منابع خوبی و استعدادهای سرشاری برخوردار هستیم و اقتصاد سلامت، اقتصاد ورزش، اقتصاد علمی و سایر اقتصادهای دیگری را داریم که از ظرفیت های آن باید نهایت استفاده کرد

علیخانی توضیح داد: کارهای خوبی در استان هرمزگان توسط اتاق بازرگانی بندرعباس و حمایت های لازم از سوی بخش های مختلف خصوصی و دولتی شکل گرفته است که جای تقدیر دارد.

او در انتها اعلام کرد: استان هرمزگان شاهراه وارداتی و صادراتی کشور است و 80 درصد این مهم در این استان رقم خورده است که می توانیم در اتاق ایران با آمادگی کامل برای رسیدن به اهداف عالی مالی فعالیت داشته باشیم و صدای خوبی برای فعالین مالی این استان و کشور باشیم.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "بنگاه های مالی باید تحریم های داخلی را نیز دور بزنند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بنگاه های مالی باید تحریم های داخلی را نیز دور بزنند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید