بهترین ضدعفونی کننده دست برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ عطر آلین، متخصص پوست با بیان اینکه شستن دست ها با آب و صابون بهتر از استفاده از مواد ضدعفونی کننده است، گفت: ضد عفونی کننده هایی که به صورت ژل تهیه شده و حاوی آلوئه ورا هستند، مناسب تر است.

بهترین ضدعفونی کننده دست برای پیشگیری از ابتلا به کرونا

به گزارش وبلاگ عطر آلین، محمد رضوانی، متخصص پوست در مصاحبه با فارس درباره عوارض مصرف ضد عفونی نماینده ها بر پوست در زمان شیوع کرونا، گفت: ترجیحا استفاده از آب و صابون را توصیه می کنیم اما وقتی به آن دسترسی نداریم باید از مواد ضدعفونی نماینده استفاده کنیم.

وی ادامه داد: مواد ضدعفونی نماینده که به صورت ژل بوده و دارای آلوئه ورا بوده، بهتر هستند. معمولا الکل 96 درصد را با اضافه کردن 30 درصد آب به 70 درجه می رسانند، اما بعضی فراوری نمایندگان به جای اضافه کردن 30 درصد آب، ژل آلوئه ورا را اضافه می نمایند که میزان خشک نمایندگی آن نسبت به الکل کمتر است.

این متخصص پوست گفت: در نتیجه برای فردی که دارای پوست خشک است، قطعا استفاده از ژل حاوی آلوئه ورا بهتر است.

رضوانی درباره اینکه آیا می توانیم از روغن زیتون نیز به عنوان مرطوب نماینده استفاده کنیم؟، اضافه نمود: مصرف روغن زیتون خوب است اما استفاده از کرم ها به دلیل اینکه مواد مختلفی در آنها وجود دارد، بهتر است.

وی درباره ضرورت استحمام روزانه با توجه به شیوع کرونا، گفت: حمام دریافت روزانه قطعا بهتر است اما بهتر است به جای استفاده از صابون، از شامپوی بدن و یا شامپوی اطفال استفاده کنیم.

منبع: جام جم آنلاین

به "بهترین ضدعفونی کننده دست برای پیشگیری از ابتلا به کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بهترین ضدعفونی کننده دست برای پیشگیری از ابتلا به کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید