تحریم های ونزوئلا با تشکیل دولت انتقالی رفع می شود

به گزارش وبلاگ عطر آلین، رویترز خبر داد دولت آمریکا قصد دارد رفع تحریم های ونزوئلا را به تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات در این کشور مشروط کند.

تحریم های ونزوئلا با تشکیل دولت انتقالی رفع می شود

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری وبلاگ عطر آلین از رویترز، دولت آمریکا قصد دارد رفع تحریم های ونزوئلا را به تشکیل دولت انتقالی و برگزاری انتخابات در این کشور مشروط کند.

رویترز مدعی است سندی را به دست آورده است که نشان می دهد مایک پمپئو وزیر امور خارجه آمریکا قصد دارد یک چارچوب انتقال دموکراتیک قدرت در ونزوئلا را اعلام کند که شامل راستا خروج گام به گام این کشور از زیر بار تحریم ها خواهد بود.

این دولت انتقالی باید متشکل از مخالفان دولت از جمله حامیان خوان گوایدو رئیس جمهور خودخوانده تحت حمایت آمریکا و شماری از هم حزبی های نیکلاس مادورو رئیس جمهور قانونی این کشور باشد.

الیوت آبرامز نماینده ویژه آمریکا در امور ونزوئلا در این باره به رویترز گفت: رژیم [ونزوئلا] بیش از هر زمان دیگر تحت فشار قرار گرفته است. شاید این فشار بتواند منتج به بحث هایی جدی در داخل رژیم شود.

آبرامز گفت این طرح که توسط دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا نیز به تصویب رسیده است از مادورو خواهد خواست کنار برود و پس از تشکیل دولت انتقالی، در اواخر سال 2020، انتخابات برگزار شود.

آبرامز در ادامه گفت، این طرح خواستار تبعید مادورو نیست و حتی پیشنهاد می کند که وی می تواند به طوری تئوریک در انتحابات شرکت کند که نشان از عقب نشینی آمریکا از مواضع پیشین خود دارد.

دولت آمریکا در جدیدترین اقدام خود علیه دولت ونزوئلا، اعلام کرد مادورو و شماری از مقامات سابق دولت این کشور، در قاچاق مواد مخدر دست دارند. ادعایی که فوراً از سوی دولت مادورو تکذیب شد.

این در حالی است که اخیراً یکی از اقوام گوایدو هنگام تلاش برای قاچاق مواد منفجره به داخل خاک ونزوئلا مورد بازداشت قرار گرفته است.

انتهای پیام/4129/

منبع: خبرگزاری دانشگاه آزاد آنا

به "تحریم های ونزوئلا با تشکیل دولت انتقالی رفع می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تحریم های ونزوئلا با تشکیل دولت انتقالی رفع می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید