تردد روزانه 700 تا 800 کامیون از مرزهای ایران و عراق

به گزارش وبلاگ عطر آلین، عضو هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق در مورد آخرین شرایط صادرات ایران به عراق با توجه به شیوع ویروس کرونا گفت: در حال حاضر تمامی مرزهای ایران با اقلیم کردستان باز است و تردد کالا از آنها با تمام ظرفیت جریان دارد، ولی بااین حال وقتی از 8 گمرک با عراق، ترددها تنها به 3 گمرک محدود می گردد، طبیعتاً بر صادرات تأثیر می گذارد.

تردد روزانه 700 تا 800 کامیون از مرزهای ایران و عراق

سیدحمید حسینی اضافه نمود: از اواخر اسفندماه و اوایل فروردین ماه 1399، میزان پذیرش گمرکات به دلیل شیوع کرونا کاهش یافت و صادرات نیز مقداری محدود شد. باوجوداین، ما نگران نیستیم و تصور نمی کنم که ازنظر آماری تفاوت چندانی نسبت به مدت های مشابه در سال های قبل داشته باشیم.

عضو هیات رئیسه اتاق مشترک بازرگانی ایران و عراق با بیان تردد روزانه 700 تا 800 کامیون حامل کالاهای صادراتی ایران به عراق گفت: تمامی گمرکات ایران با اقلیم کردستان باز است؛ اما گمرکات در مرزهای خسروی، سومار، مهران، شلمچه و چذابه همچنان تعطیل است و در کوشش برای بازگشایی آنها هم هستیم.

حسینی ادامه داد: معمولاً در فروردین ماه به دلیل تعطیلات نوروز میزان صادرات ایران کاهش می یابد، ولی اطمینان داریم که در ماه های بعد می توانیم این کاهش را جبران کنیم.

او درباره اعمال قرنطینه مرزی با عراق نیز گفت: اقداماتی برای رعایت توصیه ها و پروتکل های بهداشتی در مرزهای پرویزخان و باشماق صورت گرفته و در حال حاضر نیز تمامی کامیون های خروجی و وردی ضدعفونی می شوند. در کوشش هستیم تا در تمامی مرزهای کشور با عراق، این پروتکل ها رعایت گردد تا روال تجاری به حال عادی خود بازگردد.

منبع: اتاق بازرگانی ایران

به "تردد روزانه 700 تا 800 کامیون از مرزهای ایران و عراق" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "تردد روزانه 700 تا 800 کامیون از مرزهای ایران و عراق"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید