فراوری نمایشگر با موی دورریز انسان

به گزارش وبلاگ عطر آلین، محققان دانشگاه کوینزلند استرالیا برای اولین بار از موی دورریز انسان برای فراوری نمایشگرهای ام ال ای دی استفاده نموده اند.

فراوری نمایشگر با موی دورریز انسان

به گزارش خبرنگار گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ عطر آلین به نقل از نیواطلس، بخش زیادی از موی انسان ها در آرایشگاه ها به دور ریخته می گردد و محققان از همین موهای دورریز برای فراوری نمایشگر او ال ای دی استفاده نموده اند.

موی انسان منبعی غنی از کربن و نیتروژن است و لذا می توان از آن برای فراوری موادی با قابلیت انتشار نور استفاده کرد. محققان بعد از پردازش مو آن را تا دمای 240 درجه سانتیگراد گرما داده اند و از این طریق تنها کربن و نیتروژن مو را بر جای گذاشته اند. در مرحله بعد از ماده باقی مانده برای فراوری نانومواد کربنی با ضخامت کمتر از 10 نانومتر استفاده شده است.

این مواد سپس با پلیمری خاص ترکیب شده اند و لایه ای فعال را برای فراوری نمایشگرهای او ال ای دی شکل داده اند. نمونه اولیه نمایشگر او ال ای دی فراوری شده بدین شیوه با ولتاژ پایین کار می نماید و نوری آبی از خود ساطع می نماید که چندان درخشان نیست، ولی از آن می توان برای فراوری نمایشگرهای پوشیدنی و کوچک استفاده کرد.

منبع: خبرگزاری فارس

به "فراوری نمایشگر با موی دورریز انسان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فراوری نمایشگر با موی دورریز انسان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید