ثبت نام میهمانی دانشجویان برای گذراندن دروس عملی و آزمایشگاهی از 6 مردادماه در سامانه سجاد آغاز می شود

به گزارش وبلاگ عطر آلین، سازمان امور دانشجویان اعلام کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و در راستای کاهش تردد دانشجویان، این امکان فراهم شده است که دانشجویان کاردانی و کارشناسی با ثبت نام در سامانه سجاد دروس عملی و آزمایشگاهی خودرا در دانشگاه محل سکونت خود بگذرانند.

ثبت نام میهمانی دانشجویان برای گذراندن دروس عملی و آزمایشگاهی از 6 مردادماه در سامانه سجاد آغاز می شود

به گزارش گروه علمی و دانشگاهی وبلاگ عطر آلین به نقل از روابط عمومی سازمان امور دانشجویان، با ابلاغ معاون وزیر علوم و رئیس سازمان امور دانشجویان به دانشگاه های دولتی، فنی حرفه ای و غیردولتی غیرانتفاعی کلیه دانشجویان کاردانی و کارشناسی می توانند در نیم سال اول سال تحصیلی 1400-1399 به صورت میهمان دروس عملی و آزمایشگاهی را در نزدیک ترین دانشگاه محل سکونت خود بگذرانند.

بر اساس این گزارش ضرورت دارد تمام دانشجویان مقاطع کاردانی و کارشناسی که دانشگاه ها و مؤسسات آموزش عالی آنها خارج از محل سکونت آنان است می توانند برای نیم سال اول سال تحصیلی 1400-1399 صرفاً برای دروس عملی و آزمایشگاهی از تاریخ 6 لغایت 18 مرداد ماه با مراجعه به سامانه جامع سازمان امور دانشجویان به نشانی اینترنتی سامانه سجاد https://portal.saorg.ir و با مطالعه دقیق اطلاعیه و راهنمای ثبت نام در سامانه میهمانی دروس عملی دانشجویان داخل نسبت به ثبت درخواست خود اقدام نمایند.

براساس این گزارش، دانشگاه ها تنها درخواست هایی را بررسی خواهند کرد که از طریق سامانه سجاد ثبت شده باشد؛ بنابراین تمام متقاضیان مذکور که مایل هستند در ترم آینده درخواست میهمانی جهت دروس عملی و آزمایشگاهی آنان بررسی شود، از طریق این سامانه اقدام نمایند.

در زمان ثبت درخواست، متقاضیان بایستی فهرست دروس عملی ترم آینده را با رعایت پیش نیاز و هم نیاز و مقررات آموزشی اعلام نمایند و همچنین دانشگاه هایی را انتخاب نمایند که در محل سکونت خانواده متقاضیان یا نزدیکترین دانشگاه به محل سکونت باشد.

پس از اتمام ثبت نام دانشجویان متقاضی، دانشگاه مبدأ از 19 تا 27 مرداد نسبت به بررسی درخواست ها اقدام و از 28 مرداد ماه لغایت 6 شهریور ماه دانشگاه های مقصد درخواست های موافقت شده توسط دانشگاه مبدأ را بررسی می کند.

دانشجویان می توانند پس از ثبت درخواست و دریافت کد پیگیری، نتیجه درخواست خود را از طریق سامانه سجاد پیگیری کرده و از مراجعه حضوری به دانشگاه ها و سازمان با توجه به شرایط موجود خودداری نمایند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "ثبت نام میهمانی دانشجویان برای گذراندن دروس عملی و آزمایشگاهی از 6 مردادماه در سامانه سجاد آغاز می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ثبت نام میهمانی دانشجویان برای گذراندن دروس عملی و آزمایشگاهی از 6 مردادماه در سامانه سجاد آغاز می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید