خبرنگاران حدود 3 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در سیستان و بلوچستان کشف و ضبط شد

به گزارش وبلاگ عطر آلین، زاهدان- خبرنگاران- مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: نزدیک به سه تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی و ناسالم در ایام نوروز 99 در این استان کشف و ضبط، برای بیش از 800 مرکز به دلیل رعایت نکردن شرایط بهداشتی اخطاریه صادر و بیش از 20 مورد نیز به علت تخلف به مراجع قضایی معرفی شدند.

خبرنگاران حدود 3 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در سیستان و بلوچستان کشف و ضبط شد

دکتر مهدی حسینی روز یکشنبه در گفت وگو با خبرنگار وبلاگ عطر آلین گفت: حفظ سلامت و برقراری امنیت غذایی جامعه در هر شرایطی و به ویژه بحران شیوع کرونا اولویت اصلی و وظیفه دامپزشکی است که در بستر نظارت های مستمر کارشناسان این اداره جاری خواهد شد.

وی گفت: با توجه به افزایش تقاضا و مصرف فرآورده های خام دامی در ایام نوروز، نظارت کارشناسان دامپزشکی در این ایام شدت می یابد که سال جاری علاوه بر این موضوع، بحران بیماری تنفسی کرونا سبب حساسیت بیشتر کارشناسان در نظارت های بهداشتی شده است.

مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان اضافه کرد: در ایام نوروز 99 کارشناسان نظارت این اداره کل با رعایت کامل شرایط و ضوابط بهداشتی دوران قرنطینه به بازدید و بازرسی از حدود 2 هزار 500 مرکز فراوری، بسته بندی و توزیع فرآورده خام دامی در سطح استان پرداختند و دراین بازدیدها با ارائه نکات و توصیه های بهداشتی خاص بحران بیماری کرونا سعی بر کاهش شرایط تشدید شیوع این بیماری کردند.

وی از مردم درخواست کرد برای حفظ سلامت خود و در امان ماندن از بیماری هایی مانند کرونا به نکات و توصیه های بهداشتی ارائه شده از سوی کارشناسان این اداره توجه و در خرید فرآورده های خام دامی مورد احتیاج خود دقت کافی کرده و درصورت مشاهده هرگونه تخلف مراتب را به وسیله سامانه 1512 به اداره دامپزشکی اطلاع دهند.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران حدود 3 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در سیستان و بلوچستان کشف و ضبط شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران حدود 3 تن فرآورده خام دامی غیربهداشتی در سیستان و بلوچستان کشف و ضبط شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید