خبرنگاران هادی پور: مهمترین ماموریت ورزشکار داشتن زندگی سالم است

به گزارش وبلاگ عطر آلین، تهران- خبرنگاران- ملی پوش تکواندوی ایران که به عنوان بهترین ورزشکار دهه اخیر فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی معرفی شد، گفت: مهمترین ماموریت ورزشکار، داشتن زندگی سالم است.

خبرنگاران هادی پور: مهمترین ماموریت ورزشکار داشتن زندگی سالم است

آرمین هادی پور تکواندوکار المپیکی کشورمان که سه دوره متوالی پیروز به کسب مدال طلای بازی های یونیورسیاد شده است، چندی قبل به عنوان بهترین ورزشکار دهه اخیر فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی معرفی گشت.

بر این اساس، سایت فدراسیون بین المللی ورزش های دانشگاهی گفت وگویی با او انجام داده که آن را می خوانید:

ضمن تبریک به شما، عکس العمل شما در مورد اینکه به عنوان بهترین دانشجوی ورزشکار دهه اخیر فیزو انتخاب شدید، چیست؟

برایم مایه افتخار است که به این مقام رسیدم. سرشار از غرور، افتخار و حس مسوولیت هستم و در قبال کشورم و فیزو احساس مسوولیت می کنم. وقتی به عنوان بهترین دانشجو ورزشکار انتخاب می شوی، بسیاری از ورزشکاران و دانشجویان تو را الگوی خود قرار می دهند که مسوولیت سنگینی خواهد بود. رفتارها، عادت ها و امور زندگی خصوصی و حرفه ای را مورد توجه قرار می دهند و تلاشم می کنم که الگوی برجسته ای در حرفه ام باشم.

در حرفه ورزش و دانشجویی خود چه چیزی بیشتر اهمیت دارد؟

به عنوان یک ورزشکار و دانشجو خود را موظف کرده ام که هر دو بخش را باهم پیش ببرم، هم درس بخوانم که این وظیفه مهم یک دانشجو است و تسلیم هم نشوم. یکی از مهمترین ماموریت های یک ورزشکار داشتن زندگی سالم است تا از طریق آن پیام ورزش را که صلح است به همگان منتقل کند. ورزش افراد را در سراسر جهان کامل می کند و این نهایت آرزوی من است.

از نظر شما تلفیق ورزش و علم تا مدارج بالا چه اهمیتی دارد؟

ورزش تکمیل کننده تحصیلات است. زمانیکه ورزشکار هستی به صورت مستقیم تحصیلات شما تحت تاثیر قرار می گیرد. برای داشتن ذهنی سالم شما به بدنی سالم نیازمند هستید و به نظرم باید ذهن و جسم خود را در بهترین حالت ممکن نگه داریم تا به پیروزیت دست یابیم.

منبع: ایرنا

به "خبرنگاران هادی پور: مهمترین ماموریت ورزشکار داشتن زندگی سالم است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران هادی پور: مهمترین ماموریت ورزشکار داشتن زندگی سالم است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید