دو رکورد نکونام در تیم ملی، خشن ترین ملی پوش تاریخ فوتبال ایران

به گزارش وبلاگ عطر آلین، تیم ملی فوتبال ایران در تاریخ حیاتش 554 بازی رسمی و غیر رسمی دارد و در این بازی ها تعداد زیادی بازیکن به میدان رفته و کارتهای زیادی در این بازی ها رد و بدل شده و ملی پوشان زیادی از ایران هم در این بازی ها کارت های رنگی گرفته اند.

دو رکورد نکونام در تیم ملی، خشن ترین ملی پوش تاریخ فوتبال ایران

رکورد دریافت بیشترین کارت های رنگی در بین همه ملی پوشان ایران از سال های گذشته تا به امروز به بازیکنی تعلق می گیرد که رکورددار بیشترین تعداد بازی ملی هم می باشد.

جواد نکونام هافبک دفاعی سال های نه چندان دور تیم ملی که با 151 بازی ملی دارای بیشترین تعداد بازی ملی و با 39 گل بعد از علی دایی و کریم باقری سومین گلزن برتر ملی ایران است، با 25 اخطار و یک اخراج، پر کارت ترین بازیکن ملی ایران نیز می باشد که البته با توجه به پست بازی نکونام و تعداد بالای بازی های او این تعداد کارت نمی تواند آمار عجیب یا حتی بدی باشد.

بعد از نکونام هم دستیار کنونی وی در تیم فولاد دومین بازیکن پر کارت تیم ملی است. حسین کعبی مدافع راست سابق تیم ملی که 84 بار پیراهن ملی را بر تن کرده، با 24 کارت زرد و یک کارت قرمز دومین بازیکن پر کارت و خشن تیم ملی است. کعبی هشتمین نفر در لیست بازیکنان پر کار تیم ملی است.

در رده سوم پر کارت ترین بازیکنان ملی نیز یک هافبک دفاعی دیگر واقع شده است. این بازیکن آندرانیک تیموریان است که با 23 کارت زرد و یک کارت قرمز سومین بازیکن پر کارت تیم ملی می باشد. آندو در حالی این آمار را از خود به جای گذاشته که با 101 بازی ملی ششمین بازیکنی است که بیشترین تعداد بازی ملی را دارد.

جدول پر کارت ترین بازیکنان ملی در تاریخ فوتبال ایران

ردیف بازیکن اخطار اخراج مجموع
1 جواد نکونام 25 1 26
2 حسین کعبی 24 1 25
3 آندرانیک تیموریان 23 1 24
4 علی کریمی 15 0 15
5 مسعود شجاعی 13 1 14
6 محمد نصرتی 13 0 13
7 مهدی مهدوی کیا 10 2 12
8 نیکبخت واحدی 11 1 12
9 مهرزاد معدنچی 12 0 12
10 علی دایی 9 2 11
منبع: خبرگزاری مهر

به "دو رکورد نکونام در تیم ملی، خشن ترین ملی پوش تاریخ فوتبال ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دو رکورد نکونام در تیم ملی، خشن ترین ملی پوش تاریخ فوتبال ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید