زیست فناوری به کارخانجات فراوری محصولات غذایی وارد می گردد

به گزارش وبلاگ عطر آلین، ستاد توسعه زیست فناوری میخواهد زیست فناوری را به همه بخش های فراوری، توزیع، بسته بندی و حتی پسماند کارخانجات فراوری محصولات غذایی وارد کند.

زیست فناوری به کارخانجات فراوری محصولات غذایی وارد می گردد

به گزارش گروه فناوری وبلاگ عطر آلین، روش های زیست فناوری و ابزار زیستی کیفیت و کمیت محصولات غذایی را افزایش می دهد. روش هایی نوین که می تواند توان فراوری محصولات غذایی در کشور را بالا ببرد.

ستاد توسعه زیست فناوری هم برای تحقق این مهم در کشور به دنبال کاربردی کردن افزایش کیفیت محصولات زیستی در کشور با نظارت بر محصولات فراوریی کارخانجات غذایی است. کارخانجاتی که در دو حوزه فراوری توده های زیستی و آنزیم ها فعالیت می نمایند.

آنزیم ها موادی پرکاربرد در صنعت غذا هستند. به همین دلیل چند پروژه مهم در این حوزه در ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تعریف نموده ایم. پروژه هایی که در نهایت میزان فراوری آنزیم های مورد احتیاج صنعت غذایی کشور را افزایش می دهد.

این کار با یاری بخش خصوصی و راهبری ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری اجرایی می گردد. کاری که قرار است با حضور و دخالت شتاب دهنده ها سرعت بیشتری گیرد و در نهایت فواید آن به مردم و جامعه برسد.

قرار بر این است که زیست فناوری را به همه بخش های فراوری، توزیع، بسته بندی و حتی پسماند کارخانجات فراوری محصولات غذایی وارد کنیم تا همه این مراحل بر پایه اصول علمی پیش برود و فراوری محصولات غذایی شتاب بیشتری بگیرد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "زیست فناوری به کارخانجات فراوری محصولات غذایی وارد می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "زیست فناوری به کارخانجات فراوری محصولات غذایی وارد می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید