فناوری کشت بافت گیاهی گسترش می یابد تا فراوری محصولات عاری از بیماری بیشتر گردد

به گزارش وبلاگ عطر آلین، معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری مشارکت می نماید تا هفدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی برگزار گردد.

فناوری کشت بافت گیاهی گسترش می یابد تا فراوری محصولات عاری از بیماری بیشتر گردد

به گزارش گروه سیاسی وبلاگ عطر آلین، با مشارکت ستاد توسعه زیست فناوری معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری و پژوهشگاه ملی مهندسی ژنتیک و زیست فناوری، هفدهمین دوره آموزشی و تخصصی کشت بافت گیاهی 16 و 17 اردیبهشت ماه امسال برگزار می گردد.

رویدادی با موضوع اصول کار در آزمایشگاه کشت بافت، آماده سازی محیط کشت های پایه، آماده سازی هورمون ها و آنتی بیوتیک ها، استریل سازی بذر و بافت، نحوه جداسازی ریزنمونه، انتقال ریزنمونه به محیط کشت و سازگاری گیاهان با شرایط محیطی.

فراوری و تکثیر گیاهان سالم و عاری از ویروس و بیماری، افزایش سرعت و حجم فراوری، یکسانی خصوصیات گیاهان تکثیر شده، زودبارده شدن گیاه، افزایش راندمان فراوریات کشاورزی در اثر اصلاح شیوه تکثیر، تکثیر ارقامی که فراوری آن ها به روش های دیگر غیر ممکن یا سخت است، حفظ گونه های برتر و یا گونه های در حال انقراض، افزایش کیفیت محصولات کشاورزی به دلیل تکثیر ارقام برتر باغی و زراعی و ایجاد ارقام مقاوم تر به کم آبی بخشی از مزایای توسعه این نوع از کشت است.

علاقه مندان برای کسب اطلاعات بیشتر به آدرس اینترنتی http://biodc.isti.ir/ مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "فناوری کشت بافت گیاهی گسترش می یابد تا فراوری محصولات عاری از بیماری بیشتر گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری کشت بافت گیاهی گسترش می یابد تا فراوری محصولات عاری از بیماری بیشتر گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید