قدردانی پاکستان از ارائه خدمات درمانی به زوار پاکستانی در ایران

به گزارش وبلاگ عطر آلین، وزیر خارجه پاکستان در تماس تلفنی با ظریف از تصمیم ستاد کرونا در ایران برای ارائه خدمات درمانی به زوار پاکستانی قدردانی کرد.

قدردانی پاکستان از ارائه خدمات درمانی به زوار پاکستانی در ایران

به گزارش گروه سیاست خارجی وبلاگ عطر آلین، شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان امروز (یکشنبه) با محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه ایران تلفنی تبادل نظر کرد.

در این تماس تلفنی، وزیر خارجه پاکستان کوشش اجرا شده از سوی دولت این کشور در زمینه برطرف تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران همزمان با مقابله جمهوری اسلامی ایران با شیوع ویروس کرونا را تشریح کرد.

وزیر امور خارجه پاکستان همچنین از تصمیم ستاد کرونا در ایران برای ارائه خدمات درمانی به زوار پاکستانی قدردانی کرد.

لازم به ذکر است جمهوری اسلامی ایران در هفته های اخیر به ویژه در سیستان و بلوچستان به عنوان استان همجوار با مرز پاکستان تسهیلات ویژه برای تردد زوار پاکستانی به سوی مرز ارائه داده و حتی پس از معاینه اتباع پاکستانی برای آنان گواهینامه سلامت صادر نموده است.

وزیر امور خارجه ایران نیز در این تبادل نظری تلفنی از کوشش دولت پاکستان برای برطرف تحریم های یکجانبه و ظالمانه دولت آمریکا و همچنین همبستگی با جمهوری اسلامی ایران در زمینه مبارزه با شیوع کرونا قدردانی کرد.

در پی شیوع کرونا، محمدجواد ظریف و همتای پاکستانی نیز تلفنی تبادل نظر نموده بودند. در این تبادل نظر که 14 اسفند ماه صورت گرفت دو وزیر درباره روابط دو جانبه، شیوع کرونا در منطقه و لزوم اقدامات مشترک و نیز تحولات جاری در افغانستان به رایزنی پرداختند.

عمران خان نخست وزیر و شاه محمود قریشی وزیر خارجه پاکستان پیش از این در اظهاراتی بر لزوم لغو تحریم های ایران به منظور یاری به مقابله با ویروس کرونا تأکید نموده بودند.

منبع: خبرگزاری فارس

به "قدردانی پاکستان از ارائه خدمات درمانی به زوار پاکستانی در ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قدردانی پاکستان از ارائه خدمات درمانی به زوار پاکستانی در ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید