مدیرعامل توییتر 1 میلیارد دلار برای مقابله با اثرات کرونا اهدا می کند

به گزارش وبلاگ عطر آلین، جک دورسی، مدیرعامل توییتر و پلتفرم پرداخت دیجیتال Square، شب گذشته با انتشار مجموعه توییتی خاطرنشان کرد که 1 میلیارد دلار از سهم خود در شرکت Square را به صندوق Start Small اهدا می کند تا برای مبارزه با اثرات ویروس کرونا در سرتاسر جهان مورد استفاده قرار بگیرد. او در این توییت ها خاطرنشان کرده که این مبلغ معادل 28 درصد از کل ثروت او به حساب می آید. این کار، مهم ترین اقدام بشردوستانه از سوی این مدیرعامل مشهور 43 ساله در طول فعالیت وی محسوب می شود.

مدیرعامل توییتر 1 میلیارد دلار برای مقابله با اثرات کرونا اهدا می کند

ثروت مدیرعامل توییتر اصلا قابل مقایسه با افراد مشهوری مانند مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک، بیل گیتس، یکی از موسسین مایکروسافت و جف بزوس، مدیرعامل آمازون نیست. با این حال، جک دورسی به دلیل عملکرد خوب سهام هر دو شرکتی که وظیفه مدیریتشان را بر عهده دارد، یک میلیاردر به حساب می آید و تا سال گذشته برنامه ای برای اهدای مبالغ قابل توجه برای اهداف بشردوستانه اعلام نکرده بود. در این میان جک دورسی با تاسیس صندوق Start Small تلاش کرده در این زمینه فعال تر باشد.

به گفته این مدیرعامل مشهور، 1 میلیارد دلار اهدایی به این صندوق به طور عمومی ردیابی خواهد شد و حتی آدرس یک فایل Google Sheets هم منتشر کرده که جزییات مخارج این صندوق را به اطلاع افراد می رساند. این نهاد خیریه، به عنوان اولین کمک 100 هزار دلار را به صندوق غذای آمریکا اهدا کرده است. او می گوید پس از اینکه این بیماری همه گیر را خلع سلاح کردیم، تمرکز ما به سمت سلامت و آموزش و پرورش دختران و درآمد ابتدایی همگانی معطوف خواهد شد.

در توییت نهایی آمده: چرا الان؟ زیرا نیازها به طور فزاینده ای ضروری شده اند و می خواهم تاثیر این اقدامات را در طول زندگی ام مشاهده کنم. امیدوارم این اقدام من دیگران را تشویق کنند تا کاری مشابه را انجام دهند. زندگی بسیار کوتاه است. پس بیایید همین امروز هر کاری که می توانیم برای کمک به مردم انجام دهیم.

منبع: The Verge

منبع: دیجیکالا مگ

به "مدیرعامل توییتر 1 میلیارد دلار برای مقابله با اثرات کرونا اهدا می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مدیرعامل توییتر 1 میلیارد دلار برای مقابله با اثرات کرونا اهدا می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید