مذاکره؛ بازی جدید کاخ سفید در آستانه انتخابات 2020

به گزارش وبلاگ عطر آلین، سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه کشورمان اظهارات اخیر رئیس جمهور آمریکا مبنی بر آمادگی این کشور برای مذاکره با ایران را بازی سیاسی کاخ سفید در آستانه انتخابات 2020 دانست.

مذاکره؛ بازی جدید کاخ سفید در آستانه انتخابات 2020

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر آلین، رامین مهمانپرست سخنگوی اسبق وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران در مورد ارسال بعضی سیگنال ها از سوی دولت آمریکا جهت مذاکره با ایران و این که آیا اتفاق جدیدی افتاده که دولت واشنگتن اقدام به ارسال این سیگنال ها نموده است، گفت: باید ببینیم که چه اتفاقی افتاده که اکنون آنها دنبال مذاکره با ایران هستند .

وی با بیان اینکه آمریکایی ها طی این سال ها اقدام به افزایش فشار حداکثری علیه ایران نموده اند و از توافق برجام که یک توافق بین المللی است ، خارج شده اند، اظهار داشت : آنها با فشارهای مختلف کوشش نموده اند منابع مالی ایران را در نقاط مختلف جهان مسدود نمایند و اگر اکنون علاقه مند به مذاکره با تهران هستند باید با تغییر رفتار و سیاست های خود، اعتماد مردم ایران و مقامات کشورمان را جلب نمایند.

سخنگوی پیشین وزارت امور خارجه که با برنامه رویداد رادیو گفت و گو مصاحبه می کرد، با بیان اینکه اقدامات دولت آمریکا نشان می دهد که دشمنی آنها با ملت ایران همچنان ادامه دارد و نشانه ای از تحول در سیاست های دولت ترامپ نسبت به تهران وجود ندارد، اضافه کرد : بعضی از تحلیلگران معتقدند که ترامپ به خاطر وقوع اعتراضات اخیر در این کشور و موضوع کرونا و تبعات حاصل از آن در شرایط متزلزل قرار گرفته و در همین چارچوب برای انحراف افکار عمومی و تغییر نتیجه انتخابات یک بازی سیاسی را شروع نموده است و شاید بتوان گفت این تحلیل نسبت به دیگر تحلیل های بیشتر معطوف به واقعیت است.

وی با تاکید بر اینکه بر روی اظهارات ترامپ در ارتباط با مذاکره با ایران نمی توان چندان حساب باز کرد، گفت: خیلی بعید می دانم که ارسال این سیگنال ها و بیان این نوع اظهار نظرها بیانگر سیاست جدیدی از سوی دولت آمریکادر مورد ایران باشد.

مهمانپرست با تاکید بر اینکه ما باید بیشتر بر روی مسائل داخلی و انجام اصلاحات در ساختارهای مالی کشور متمرکز شویم تا نقاط ضعف موجود در کشور رفع گردد، اضافه کرد: از موضع قدرت می توان با هر کشوری مذاکره و از منافع ملی کشور دفاع کرد.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "مذاکره؛ بازی جدید کاخ سفید در آستانه انتخابات 2020" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مذاکره؛ بازی جدید کاخ سفید در آستانه انتخابات 2020"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید