نمکی: زمانی که عده ای پول پارو می نمایند، پزشکان اندوه جارو می نمایند

به گزارش وبلاگ عطر آلین، وزیر بهداشت گفت: مگرمی توان زمانی که عده ای دارند پول پارو می نمایند و پزشکان اندوه جارو می نمایند را با چیزی قیاس کرد و این عظمت، عظمتی است که فراتر از بیان با کلام و تصویر کشیدن با دوربین است.

نمکی: زمانی که عده ای پول پارو می نمایند، پزشکان اندوه جارو می نمایند

به گزارش گروه اجتماعی وبلاگ عطر آلین، نمکی در آیین نکوداشت روز پزشک ضمن تبریک روز پزشک به تمامی پزشکان دنیا به ویژه کشور اظهار کرد: درود می فرستم به همه شهدای جامعه پزشکی، چه بزرگانی که در جریان مدیریت بیماری کرونا گرفتار شده اند و چه شهدای مدافع سلامت؛ آرزو می کنم در ایام محرم با سید الشهدا محشور شوند. همچنین ازمعاون اول رئیس جمهور که همیشه در کنار پزشکان و پرستاران حضور فعال داشتند و حمایت کردند، تقدیر می کنم.

نمکی اضافه نمود: قطعا در جمع شما صحبت کردن از ایثار کار بسیار سختی است. شما در دل این آتش که بیان و به تصویر کشیدن آن که با هیچ دوربین و واژه ای نمی توان عنوان کردش، بزرگترین نشانه ایثار هستید. از جریانات گذشته خاطرات فراوانی دارم. امروز از زحمات و کوشش همکارانم در عرصه ملی می خواهم پس از 6 ماه صحبت کنم. این روز ها بار ها و بار ها از عظمت کاری که همه جامعه پزشکی از جمله پرستاران و پزشکان، خدمه بیمارستان، مسئولان آزمایشگاه ها و ... انجام دادند نمی توان حرف زد؛ این ها بغض های فرو خفته است که در این سال ها بار ها و بار ها مورد بی مهری و ملامت و حتی اهانت قرار گرفتند، اما وقتی روپوش سفید پزشکی را می پوشیم، این لباس احرام ماست که به عشق خدمت و طواف بیمار به سمت وی می رویم.

وزیر بهداشت ادامه داد: با هیچ معیاری نمی توان کار پزشکی را قیاس کرد. گاهی که حرف از ویزیت و تعرفه می زنند من شرمنده می شوم. مگر می گردد دقایقی را که برق قطع می گردد و بعضی زیر بار خنک لم داده اند، اما پزشکان و پرستاران در این لباس های سخت اقیانوسی از عرق از بدن خود جاری می نمایند را با آن ها مقایسه کرد در حالی که عده ای پول پارو می نمایند و این ها اندوه جارو می نمایند؟. چطور چنین مواردی را می توان با پول سنجید؟.

وی تاکید نمود: امروز بزرگداشت پزشکان شریفی است که پس از سال های دفاع مقدس که تنها خدمت می کردند، کسی خیلی از آن ها را نمی دید، اما ده ها دستاورد عظیمی که مدیون این جامعه پزشکی در کنار سایر ارکان نظام سلامت هستیم را همه دیدند. در کووید 19 معین شد پیش قراولان این جنگ سهمگین همین عزیزان هستند.

نمکی در بخش دیگری از صحبت های خود تاکید نمود: لحظه ای که همه فرار کردند این عزیزان ماندند و نشان دادند مردان روز های سخت اداره کشور هستند. زانو می زنم و دست شما را می بوسم و افتخار می کنم که چنین یاران عزیزی در عرصه سلامت دارم. آن چه که نگذاشت یک بیمار پشت در بیمارستانی سرگردان گردد و یا پیرمرد و پیرزنی را از دستگاه قطع کنیم و جوانی جایگزین آن کنیم و حتی نگذاشت آن افغانستانی بدون کارت نیز از دستگاه جدا گردد، همت و کوشش این جامعه پزشکی بود؛ جامعه ای اعم از پزشکمان و پرستاران و خدمتکار بخش و همه عزیزانی که در کنار یکدیگر کوشش کردند و این بزرگترین سرمایه اجتماعی ما است.

وی ادامه داد: بدا به حال آنان که این سرمایه را قدر ندانند. امیدوارم حداقل این قدر شناسی را با رعایت پروتکل ها مشاهده کنیم. همکارانم هر چندعاشق کار خود هستند، اما امروز خسته هستند. فکر می کردیم تابستان آرام تری داریم و روز های سخت، پاییز و هم زمانی کووید 19 و آنفولانزا باشد، اما نشد؛ باز نمی کنم که چرا نشد و آن را واگذار می کنم به آینده چرا که بعضی صحبت ها گسست اجتماعی ایجاد می نماید. بزرگترین پاداش این عزیزان رعایت دستورالعمل هاست.

وزیر بهداشت تاکید نمود: در این ایام محرم امیدوارم مردم با همکاران من بیشتر همکاری نمایند و نگذارند خیز جدیدی این عزیزان را گرفتار کند. بگذارید برای روز های سخت احتمالی پاییز برای این عزیزان قدرت و توانی باقی مانده باشد. امیدوارم دست در دست هم روزی را ببینیم که این بلای خانمان سوز کووید 19 از مملکت ما حذف گردد.

در ادامه این جلسه با حضور دنیاگیری معاون اول رییس جمهور، شهردار تهران، رئیس سازمان نظام پزشکی وزیر بهداشت و جمعی از مسئولین وزارت بهداشت از خانواده شهدای مدافع سلامت تقدیر شد.

منبع: خبرگزاری دانشجو

به "نمکی: زمانی که عده ای پول پارو می نمایند، پزشکان اندوه جارو می نمایند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نمکی: زمانی که عده ای پول پارو می نمایند، پزشکان اندوه جارو می نمایند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید