هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم کرونا

به گزارش وبلاگ عطر آلین، سازمان بهداشت جهانی بر این باور است که کشور هایی که با کاهش موارد ابتلا به ویروس کرونا روبه رو شده اند، هنوز با خطر شیوع فوری موج دوم این بیماری روبرو هستند.

هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم کرونا

به گزارش رویترز، سازمان بهداشت جهانی روز دوشنبه هشدار داد: کشور هایی که با کاهش آلودگی ناشی از ویروس کرونا روبه رو هستند هنوز در معرض خطر شیوع موج دوم این ویروس قرار دارند، اگر اجازه دهند تدابیر محدودنماینده و قرنطینه ای زودتر از موعد متوقف شود.

مایک رایان رئیس بخش فوریت های سازمان بهداشت جهانی در این باره گفت: جهان هنوز در وسط موج نخست شیوع ویروس کرونا قرار گرفته است. گرچه تعداد موارد ابتلا به ویروس کرونا در بسیاری از کشور ها رو به کاهش است، ولی هنوز با افزایش مبتلایان به این ویروس در آمریکای جنوبی، جنوب آسیا و آفریقا روبه رو هستیم.

وی در ادامه اضافه کرد: بیماری های اپیدمی غالباً با موج های مختلفی همراه می شود و این بدان معناست که شیوع ویروس می تواند مجدداً طی ماه های آینده همه گیر شود، در مناطقی که نخستین موج این ویروس آغاز شده است. این احتمال وجود دارد که اگر تدابیری که برای متوقف کردن موج نخست ویروس کرونا اتخاذ شده است، زودتر از موعد لغو شود، موج دوم با سرعت زیادی مجدداً آغاز شود.

این مقام ارشد سازمان بهداشت جهانی گفت: کشور های اروپایی و آمریکای شمالی باید همچنان تدابیر و اقدامات بهداشتی و اجتماعی را رعایت و اجرا نمایند.

بسیاری از کشور های اروپایی و آمریکای شمالی طی هفته های اخیر اقدام به کاهش تدابیر محدودنماینده و قرنطینه ای نموده اند.

پاسخ چین به درخواست برای تحقیق درباره منشأ کرونا

در همین حال سازمان جهانی بهداشت از موافقت چین با اعزام کارشناسان خارجی به این کشور جهت تحقیق دربار منشأ ویروس کرونا اطلاع داد.

دکتر مایکل رایان، مدیر سازمان جهانی بهداشت در امور اضطراری ضمن تمجید از تعامل هر روزه چین با این سازمان گفته که سازمان جهانی بهداشت و بسیاری از دولت ها در جهان مشتاق به تحقیق درباره منشأ این ویروس هستند.

او درباره پاسخ چین به درخواست ها برای تحقیق درباره منشأ کرونا گفت: از بابت پیغام های بسیار هماهنگی که از چین دریافت می کنیم بسیار خرسندم. چین رویکردی باز در این خصوص دارد.

رایان گفت هنوز تاریخی برای اعزام یک هیئت بین المللی جهت انجام تحقیقات تعیین نشده است. او در ادامه گفت: اما منتظریم که در اسرع وقت این کار را انجام دهیم.

مقام های آمریکایی پیش از این بدون ارائه مستندات لازم مدعی بودند که ویروس کرونا در آزمایشگاهی در شهر ووهان چین ساخته شده است.

با وجود این، مایک پامپئو وزیر خارجه آمریکا چندی پیش با عقب نشینی از ادعا های پیشین خود گفت: می دانیم که [شیوع]این [ویروس]از شهر ووهان آغاز شده است، اما نمی دانیم از کجا یا از چه کسی، و این ها چیز های مهمی هستند.

منبع: فرارو

به "هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم کرونا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هشدار سازمان بهداشت جهانی درباره موج دوم کرونا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید