همراهی رسانه ها با کمیته امداد نقش مهمی در محرومیت زدایی دارد

به گزارش وبلاگ عطر آلین، مدیرکل کمیته امداد استان کرمان گفت: همراهی و همکاری رسانه ها در اطلاع رسانی شفاف و صحیح برنامه های این نهاد نقش مهمی در محرومیت زدایی و کمک به محرومان دارد.

همراهی رسانه ها با کمیته امداد نقش مهمی در محرومیت زدایی دارد

به گزارش خبرنگار از ، یحیی صادقی، مدیر کل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان کرمان در دیدار با مدیرعامل و اعضای خانه مطبوعات شمال کرمان ضمن تبریک روز خبرنگار به رسالت سنگین و خطیر خبرنگاری اشاره کرد و گفت: شهامت، صداقت و امانت داری در رسالت خطیر خبرنگاری نهفته است.

او در ادامه اظهار داشت: کمیته امداد مجموعه ای با شرایط خاص است که هر چه تلاطم های اقتصادی در جامعه بیشتر باشد خروجی آن به سمت کمیته امداد است.

صادقی بابیان اینکه نگاه ما در کمیته امداد بر توانمندی خانواده ها است افزود: حدود 120 هزار خانوار تحت حمایت کمیته امداد استان کرمان قرار دارند که به دنبال این هستیم با ایجاد اشتغال بتوانیم منبع درآمدی برای این خانواده های فراهم کنیم تا بتوانند روی پای خود بایستند.

او رسالت اصلی کمیته امداد را اشتغال مددجویان و محرومان اظهار داشت و گفت: این نهاد با توجه به رسالتی که دارد چند سالی است در سطح استان رتبه برتر اشتغال را کسب کرده است.

مدیرکل کمیته امداد استان کرمان به ایجاد مشاغل جدید و نو توسط کمیته امداد اشاره کرد و گفت: ایجاد نیروگاه های پنج کیلوواتی خورشیدی در منازل مددجویانی که توانایی انجام کار دیگری را ندارند ازجمله این مشاغل است که با اجرای این طرح هر مددجو ماهیانه بین یک میلیون تومان تا یک میلیون و پانصد هزار تومان درآمدزایی دارند.

صادقی به اجرای برنامه های فرهنگی برای مددجویان تحت حمایت اشاره کرد و افزود: کمیته امداد بحث مسائل فرهنگی مددجویان ازجمله آموزش و مسائل تربیتی آن ها را دنبال می کند.

او تأمین نیاز های اولیه مددجویان و ایجاد سرپناه برای آن ها را یکی از اولویت های اصلی این نهاد دانست و اظهار داشت: این نهاد به دنبال حل مشکل مسکن مددجویان است و تا به امروز قدم های مؤثری در این زمینه برداشته است.

ی

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

به "همراهی رسانه ها با کمیته امداد نقش مهمی در محرومیت زدایی دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "همراهی رسانه ها با کمیته امداد نقش مهمی در محرومیت زدایی دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید