پاکستان بر ادامه فرایند تبادل زندانیان افغانستان و طالبان تاکید کرد

به گزارش وبلاگ عطر آلین، در دیدار زلمی خلیل زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان با وزیر خارجه پاکستان، اسلام آباد بر کاهش خشونت ها و ادامه فرایند تبادل زندانیان افغانستان و طالبان تاکید کرد.

پاکستان بر ادامه فرایند تبادل زندانیان افغانستان و طالبان تاکید کرد

به گزارش خبرنگار سایت افغانستان وبلاگ عطر آلین، زلمی خلیل زاد، نماینده آمریکا در امور افغانستان با مقامات پاکستانی درباره فرایند صلح افغانستان دیدار و گفت وگو کرد.

سفارت آمریکا در پاکستان امروز (پنجشنبه، 12 تیر) اعلام کرد که خلیلزاد از تلاش های اسلام آباد در پیشبرد فرایند صلح افغانستان قدردانی کرده و گفته است که صلح در افغانستان برای ثبات و توسعۀ منطقه بسیار مهم است.

در این دیدار خلیلزاد همچنان افزوده که حکومت افغانستان و گروه طالبان به آغاز مذاکرات بین الافغانی نزدیک شده اند.

در این سفر زلمی خلیلزاد با شاه محمود قریشی، وزیر خارجۀ پاکستان نیز دیدار کرده است.

وزارت خارجه پاکستان نیز اعلام کرد که شاه محمود قریشی از تداوم خشونت ها در افغانستان ابراز نگرانی کرده و همچنان خواستار ادامۀ تبادل زندانیان میان دولت افغانستان و طالبان شده است.

بر اساس این گزارش، قریشی از ایجاد تیم مذاکره کنندۀ حکومت و ایجاد شورای عالی مصالحۀ ملی افغانستان استقبال کرده و گفته است که تمامی طرف ها باید خشونت ها را کاهش دهند.

گفته می شود که گفت وگوهای بین الافغانی قرار در جریان ماه جاری (تیر) آغاز شود.

شب گذشته نیز محمد اشرف غنی، رییس جمهور افغانستان در مصاحبۀ با تلویزیون ملی این کشور گفت که به احتمال قوی نخستین مذاکرات حکومت افغانستان با طالبان در قطر برگزار خواهد شد.

ر

منبع: خبرگزاری فارس

به "پاکستان بر ادامه فرایند تبادل زندانیان افغانستان و طالبان تاکید کرد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پاکستان بر ادامه فرایند تبادل زندانیان افغانستان و طالبان تاکید کرد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید