پیامد های روانی قرنطینه برای جوانان

به گزارش وبلاگ عطر آلین، اگر می خواهیم از آسیب های بیشتر به جوانان و به وجود آمدن بحران سلامت روان در میان آن ها به عنوان پیامد های قرنطینه جلوگیری کنیم، باید از نسل جوان به طور ویژه حمایت های بیشتری کنیم که با این شرایط منحر به فرد دست و پنجه نرم می نمایند.

پیامد های روانی قرنطینه برای جوانان

جوانان در مقایسه با افراد مسن تر، پیامد های روانی بدتری را از زندگی در دوران اپیدمی جهانی تجربه می نمایند

براساس تحقیقی جدید، حدود سه چهارم جوانان در پی اپیدمی جهانی کووید-19، نسبت به آینده بیشتر احساس نگرانی می نمایند.

نتایح یک نظرسنجی صورت گرفته توسط انجمن سلطنتی بهداشت عمومی بریتانیا (RSPH)، نشان می دهد که 70 درصد افراد 18 تا 24 ساله، بیش از همواره مضطرب هستند، در حالی که میزان نگرانی در افراد بالای 75 سال 47 درصد است.

براساس این نظرسنجی، در مجموع، جوانان در مقایسه با افراد مسن تر، پیامد های روانی بدتری را از زندگی در دوران اپیدمی جهانی تجربه می نمایند. چنانچه افراد 18 تا 24 ساله از تشدید روحیه پایین و نیز عدم تندرستی لازم گفته اند.

حدود دو سوم (62 درصد) افراد در گروه سنی مشابه، گفته اند که در طول قرنطینه بیشتر از همواره احساس تنهایی می نمایند، در صورتی که افراد در گروه سنی 65 تا 74 سال، تنها 21 درصد چنین احساسی دارند.

به گفته آر اس پی اچ افراد زیر 25 سال همچنین احتمالا در بخش هایی مشغول به کارند که به علت اپیدمی عالمگیر تعطیل شده و وقتی از آن ها خواسته می گردد تا سرکار بازگردند، نسبت به سلامت خود بیشتر مضطرب می شوند.

انجمن سلطنتی بهداشت عمومی اکنون در آستانه هفته آگاهی از بهداشت روان، که از 18 تا 24 ماه مه برگزار می گردد، خواهان حمایت های بیشتر از جوانان شده است.

شرلی کریمر، مدیر عامل آی اس پی اچ، گفته: زندگی تحت شرایط قرنطینه برای همه ما چالش برانگیز بوده، اما ما جدا نگران جوانانی هستیم که آسیب پذیرترین افراد در مقابل اثرات مضر و مخرب این دوران بر سلامت و بهداشت روان خود هستند.

اگر می خواهیم از آسیب های بیشتر به جوانان و به وجود آمدن بحران سلامت روان در میان آن ها به عنوان پیامد های قرنطینه جلوگیری کنیم، باید از نسل جوان به طور ویژه حمایت های بیشتری کنیم که با این شرایط منحر به فرد دست و پنجه نرم می نمایند.

این نظرسنجی که از 31 ماه مارس تا 8 آوریل صورت گرفته، همچنین نشان می دهد که 58 درصد از جوانان 18 تا 24 ساله، معتقدند دولت برای حفاظت از سلامت روان و بهداشت عمومی مردم اقدامات کافی را انجام نداده است.

همزمان، 38 درصد پاسخ دهندگان در همین گروه سنی گفته اند که در این دوران خواب خوبی نداشته اند، در حالی که این میزان در افراد بالای 75 سال تنها 15 درصد بوده است. نگرانی های مالی نیز باعث شده تا 16 درصد جوانان 18 تا 24 سال نتوانند به اندازه کافی آن طور که مایلند خود را قرنطینه نمایند. در حالی که این موضوع در گروه سنی 55 تا 64 ساله، تنها 11 درصد بوده است.

دکتر آنتونیس کوسولیس، مدیر بخش انگلستان و ولز موسسه بهداشت روان، گفته: این موضوع که اپیدمی جهانی و قرنطینه به طور ویژه بر سلامت روان جوانان تاثیر داشته، نگران نماینده است، اما تعجب برانگیز نیست. تحصیلات، روابط و تعاملات اجتماعی آن ها به شدت مختل شده و چشم انداز کنونی مالی و بازار کار هم به این نگرانی ها می افزاید.

منبع: ایندیپندنت

منبع: فرادید

به "پیامد های روانی قرنطینه برای جوانان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پیامد های روانی قرنطینه برای جوانان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید