چالشی که استقلال را وارد بحران کرد، پرداخت تنها 2 هزار دلار به بویان

به گزارش وبلاگ عطر آلین، در بررسی پرونده قرارداد بویان نایدونف، هافبک مقدونیه ای پیشین استقلال مشخص شد که این باشگاه تنها 2 هزار دلار به بازیکن پرداختی داشته است.

چالشی که استقلال را وارد بحران کرد، پرداخت تنها 2 هزار دلار به بویان

به گزارش خبرنگار ورزشی وبلاگ عطر آلین، باشگاه استقلال طبق گفته احمد سعادتمند، مدیرعامل این باشگاه با دو پرونده شکایت وینفرد شفر و بویان نایدونف روبرو شده است که اگر طی روزهای آینده اقدامی برای پرداخت طلب شان نشود، ممکن است جرایم سنگینی شامل کسر امتیاز و محرومیت از جابجایی برای استقلال در برداشته باشد.

سعادتمند روز گذشته (چهارشنبه) با اشاره به شکایت بویان، هافبک مقدونیه ای پیشین آبی پوشان گفت: متأسفانه مبلغ نزدیک به 330 هزار دلار معادل 6 میلیارد تومان باید به این بازیکن بدهیم. از سال 97 طی سه نامه به باشگاه استقلال، اقدامی برای پرداخت بویان نشد تا به نوعی به بدهی های باشگاه اضافه شود. این موارد تبعات زیادی برای باشگاه دارد. این تبعات می تواند شامل کسر امتیاز، محرومیت از جابجایی و جرایم سنگین دلاری و ارزی و خدایی نکرده حتی سقوط به دسته های پایین تر باشد. اگر این موارد در زمان خودش انجام می شد، به این شکل جمع نمی شد.

بویان نیز در گفت وگو با وبلاگ عطر آلین، در پاسخ به این سؤال که آیا مدیران وقت باشگاه استقلال می توانستند با مبلغ کمی قراردادش را فسخ کنند، گفت: بله، این امکان وجود داشت اما پندار توفیقی (معاون ورزشی پیشین باشگاه استقلال) به تلفن هایم پاسخ نمی داد، در صورتی که می خواستم از راهی مسالمت آمیز، مشکل را حل کنم.

با وجود این صحبت ها، پندار توفیقی معاون پیشین باشگاه استقلال در گفت وگویی اعلام کرده که او معاون ورزشی باشگاه بوده نه مدیراقتصادی و مسئول اقتصادی. به همین دلیل، دوستان دیگر باید در رابطه با عدم پرداخت طلب بویان شرح دهند. معاون سابق استقلال تاکید کرده که پس از خروجش از استقلال در رسانه ها خوانده که باشگاه با بویان قطع همکاری کرده است، بنابرین طلب بویان به مدیران بعد از او ارتباط دارد.

بویان بازیکنی بود که در نیم فصل دوم لیگ هفدهم با نظر وینفرد شفر، سرمربی آلمانی پیشین استقلال به جمع آبی پوشان اضافه شد. بازیکنی که وقتی وارد ایران شد، مصدوم بوده و دو ماه مشغول مداوای خود بود. پس از خاتمه مصدومیت، فرصت کمی برای بازی به او رسید. در شرایطی که مامه تیام مهاجم سنگالی استقلال در اوج درخشش قرار داشت و همه نگاه ها به سمت او معطوف شده بود.

وکیل بویان در تاریخ 21 ژوئن 2018 یعنی 31 خرداد سال 97، طی ایمیلی به باشگاه استقلال به دلیل پرداخت نشدن مطالبات موکلش، خواهان فسخ قرارداد می شود. این نامه در حالی به باشگاه استقلال ارسال شد که رضا افتخاری مدیرعامل و پندار توفیقی معاون ورزشی باشگاه، یک ماه بعد از استقلال رفتند!

وکیل بویان در این نامه به صراحت اعلام می کند که بازیکن از روزی که به استقلال پیوسته است، تنها دو هزار دریافتی داشته و حقوق ماه های فوریه، مارس و آوریل به او پرداخت نشده است. همچنین در قرارداد بویان، ذکر شده که در صورت صعود استقلال به مرحل بعدی لیگ قهرمانان آسیا، مبلغ 20 هزار دلار باید به قراردادش اضافه شود. در این نامه به اعداد و ارقام قرارداد نیز اشاره شده است که بر اساس آن، وکیل بویان گفته که سه حقوق 15 هزار دلاری به اضافه 20 هزار دلار پاداش صعود تیم به مرحله بعدی لیگ قهرمانان آسیا و همچنین 15 هزار دلار در ماه می پرداخت نشده و تنها دو هزار دلار به بازیکن پرداختی داشته اند و به همین راحتی اجازه داده اند که بازیکن برود!

بنابراین، رقمی که استقلالی ها باید تا خاتمه نیم فصل قرارداد بویان پرداخت می کردند، 80 هزار دلار بوده است که با احتساب دو هزار دلار، 78 هزار دلار طلبکار بوده است. وکیل بویان در ایمیل ارسالی اعلام می کند که به دلیل نقض مفاد قرارداد از سوی باشگاه استقلال، خواهان فسخ قرارداد هستند و پرونده شکایت را در کمیته های مربوطه در فیفا پیگیری خواهند کرد.

تصویر ایمیل وکیل بویان به باشگاه استقلال را در زیر مشاهده کنید:

در قرارداد بویان با باشگاه استقلال، قید شده است که مبلغ 30 هزار دلار باید به مدیربرنامه هایش پرداخت شود. پیگیری خبرنگار وبلاگ عطر آلین نشان می دهد که این مبلغ در همان ابتدای قرارداد به مدیربرنامه های بویان پرداخت شده است، در صورتی که باشگاه استقلال باید پول را به خود بازیکن پرداخت می کرد تا او نتواند از روش عدم پرداخت دو ماه حقوقش و شکایت به فیفا استفاده کند.

قرارداد بویان برای نیم فصل 97-96، مبلغ 130 هزار دلار بوده است که 100 هزار دلار به بازیکن و مابقی برای اقتصادیات محسوب می شد. مبلغ قرارداد برای فصل 97-96 نیز 250 هزار دلار بوده است که 200 هزار دلار به بازیکن اختصاص پیدا می کرد. متن تصویر قرارداد به شرح زیر است:

به گزارش وبلاگ عطر آلین، در خصوص پرونده هافبک مقدونیه ای دو نتیجه گیری کلی می توان گرفت، نخست اینکه چرا این بازیکن با کیفیت پایین جذب استقلال شد. اگر بحث، نظر سرمربی بوده است، چرا از خود او بازخواست نشده است؟ دوم اینکه، در شرایطی که می شد با رایزنی، توافق و با مبلغ کم قرارداد بویان را فسخ کرد، چرا اجازه دادند دو سال از این ماجرا بگذرد تا اکنون باشگاه استقلال طی ضرب الاجل فیفا مجبور شود 330 هزار دلار معادل تقریبی 6 میلیارد تومان به بازیکن پرداخت کند، آن هم برای فصلی که بازی نکرده است؟ زمانی که بویان به استقلال پیوست، قیمت دلار پایین تر از زمان فعلی بود و اگر در زمان خودش، حقوق بازیکن پرداخت می شد، اکنون باشگاه مجبور به پرداخت 6 میلیارد تومان نمی شد.

مشخص نیست تا چه زمانی باشگاه استقلال باید تاوان عدم مدیریت مدیرانش را بدهد و هوادارانش را دچار نگرانی کند و چرا نباید ارگانی سراغ مقصران چنین پرونده هایی برود تا اتفاقات مشابقه تکرار نشود، اتفاقاتی مانند قرارداد پروپیچ که تا مدت ها استقلالی ها درگیر آن بودند. چرا هر مدیری، تصیر را گردن مدیر دیگری می اندازد؟ تا چه زمانی قرار است پول های هنگفت صرف بازیکنان بی کیفیت شده و برای آکادمی باشگاه هزینه نشود؟ چرا هیچ وقت پاسخی به این سؤالات داده نمی شود.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "چالشی که استقلال را وارد بحران کرد، پرداخت تنها 2 هزار دلار به بویان" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "چالشی که استقلال را وارد بحران کرد، پرداخت تنها 2 هزار دلار به بویان"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید