کاهش شدید صدور گرین کارت آمریکا برای ایرانی ها ، از 7 هزار گرین کارت به کمتر از 2 هزار کارت در سال

به گزارش وبلاگ عطر آلین، معاونت علمی ریاست جمهوری گفت صدور گرین کارت آمریکا برای اتباع ایرانی در بازه زمانی سال 2019-2017 میلادی به شدت کاهش یافته و به کمتر از 2 هزار کارت در سال 2019 رسیده است.

کاهش شدید صدور گرین کارت آمریکا برای ایرانی ها ، از 7 هزار گرین کارت به کمتر از 2 هزار کارت در سال

رئیس جمهور آمریکا طرح محدودیت سفر برای اتباع کشورهای قرقیزستان، میانمار، اریتره، نیجریه، سودان و تانزانیا را به امضا رساند. با این دستور، محدودیت های جدید مسافرتی به کشور آمریکا منجر به تعلیق صدور ویزا و اقامت دائم برای اتباع این کشورها شده است.

از سال گذشته میلادی نیز با دستور ترامپ محدودیت مسافرت برای اتباع 7 کشور دیگر از جمله ایران، ونزوئلا، کره شمالی، لیبی، سوریه، سومالی و یمن به اجرا گذاشته شده است.

اثر فرمان محدودیت مسافرتی ترامپ (Trump Travel Ban) بر گرین کارت ایرانیان تاثیر چشمگیری داشته است به طوری که صدور گرین کارت برای اتباع ایرانی در بازه زمانی سال 2019-2017 میلادی بشدت کاهش یافته و از تعداد 7 هزار گرین کارت صادر شده در سال 2017 به کمتر از 2 هزار کارت در سال 2019 رسیده است.

طی ماه های اخیر با شدت یافتن تنش های سیاسی میان ایران و آمریکا صدور ویزای آمریکا برای دانشجویان و محققان ایرانی بشدت کاهش یافته است. این محدودیت حتی برای افرادی که پیشتر دارای ویزای معتبر بوده اند هم ایجاد شده و در هنگام ورود به خاک این کشور مسائل جدی را برایشان فراهم نموده است.

بر این اساس دپارتمان فدرال ایالات متحده آمریکا اطلاعات مهاجرتی اتباع 5 کشور ایران، لیبی، سومالی، سوریه و یمن مورد آنالیز قرار گرفته است که براین اساس صدور گرین کارت برای اتباع ایرانی در بازه زمانی سال 2019-2017 میلادی بشدت کاهش یافته و تعداد 7 هزار گرین کارت صادر شده در سال 2017 به کمتر از 2 هزار کارت در سال 2019 رسیده همچنین این تعداد برای اتباع سوریه ای از حدود 3 هزار کارت صادر شده به زیر 1500 کارت رسیده است.

نمودار میزان گرین کارت های صادر شده

چاد ولف وزیر موقت امنیت داخلی آمریکا در این باره گفته است: کشورهایی که در طرح جدید گنجانده شده اند در تأمین نظر آمریکا درباره اتخاذ تدابیر امنیتی و به اشتراک گذاری اطلاعات ناموفق عمل نموده اند به همین جهت این مسئله موجب اعمال محدودیت های جدید شده است.

این مقام آمریکایی همچنین گفته است کشور بلاروس در ماه های اخیر اقداماتی را برای رفع کردن نگرانی های امنیتی آمریکا انجام داده، به همین دلیل محدودیت های ویزا برای اتباع این کشور اعمال نخواهد شد.

منبع: مهر

منبع: چمدان

به "کاهش شدید صدور گرین کارت آمریکا برای ایرانی ها ، از 7 هزار گرین کارت به کمتر از 2 هزار کارت در سال" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کاهش شدید صدور گرین کارت آمریکا برای ایرانی ها ، از 7 هزار گرین کارت به کمتر از 2 هزار کارت در سال"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید