سینما

یادتان نرود که ما یک 17 شهریور داشتیم

به گفته برژینسکی، مشاور امنیت ملی آمریکا واقعه میدان ژاله چنان خونین و مرگبار بود که کشمکش های گذشته میان دولت و مخالفان را از یاد برد. این واقعه، سرانجام شورش های پراکنده و مقطعی و شروع انقلاب واقعی بود.

29 مهر 1399

سال ها در هیأت، استکان و نعلبکی شسته ام

مرام خاص خودش را دارد. معمولا بی رودربایستی حرفش را می زند، اهل مصاحبه نیست، نه می گوید و خلاص. شماره اش را که گرفتم و خودم را معرفی کردم، گفت: اتفاقی افتاده که یاد من افتادید؟ من کاری ندارم که خبر بدهم به شما...! شاکی است و حق هم دارد، یکی از بهترین بازیگرانی...

20 مهر 1399

خاتمه جنجالی لیگ یک با معین شدن لیگ رجحان ها

خاتمه لیگ آزادگان و معین شدن تیم های صعود کننده به لیگ برتر با حاشیه هایی همراه بود.

13 مهر 1399

D-Talk رویدادی برای همکاران خبرنگاران

نخستین قسمت برنامه D-Talk با حضور حمید و سعید محمدی بنیان گذاران خبرنگاران چهارشنبه 15 مرداد 1399 به صورت آنلاین برگزار گردید.

13 مهر 1399

ترجمه جدید رمان فرانکنشتاین به بازار آمد

رمان فرانکنشتاین نوشته ماری شلی با ترجمه بهروز شادلو توسط انتشارات آوند دانش منتشر و راهی بازار نشر شد.

4 مهر 1399

خسرو سینایی در رسانه های ترکیه

رسانه های کشور ترکیه در سرفصل اخبار فرهنگی هنری خود به درگذشت خسرو سینایی ـ کارگردان فقید ایرانی ـ پرداختند.

2 مهر 1399

ادعای تکراری پمپئو: با انتها یافتن ممنوعیت تسلیحاتی، دست ایران باز می گردد

وزیر خارجه آمریکا که به شدت در پی تمدید بی خاتمه ممنوعیت تسلیحاتی ایران است، مدعی شد با خاتمه یافتن این ممنوعیت ها، دست ایران برای اقداماتش در منطقه و دنیا باز خواهد شد.

1 مهر 1399

عجیب ترین تصاویر از مسافران زمان در طول تاریخ

هر از چندگاهی یک تصویر در فضای مجازی منتشر می شود که به نظر عجیب می آید؛ تصاویری که براساس ادعای مردم، یک مسافر زمان را در جایی که نباید آنجا باشد، نشان می دهند. انگار که این مسافر زمان به وسیله دستگاهی پیشرفته سفر در زمان را تجربه و در این تصویر جا خوش...

11 شهریور 1399

بهترین فیلم های اعتراضی سینمای ایران

خبرنگاران: فیلم های اعتراضی آثاری هستند که با مفهوم اعتراض شهروندان به مسئولان و یا شرایط مالی، اجتماعی و سیاسی ساخته می شوند. گاه کلیت فیلم مانند اسرار گنج دره جنی کنایه ای اعتراضی به نحوه مدیریت مالی دهه پنجاه است و یا مثل آژانس شیشه ای فریادی بلند...

7 شهریور 1399

فیلم ، پیکر البرز فداکار به سرزمین زاگرس بازگشت

پیکر کوهنورد ازخودگذشته البرز به سرزمین زاگرس بازگشت.

28 مرداد 1399

نقالی قصه های کهن ایرانی در فضای مجازی

مجموعه نقل های کوتاه ویژه گروه های سنی مختلف با نقالی هنرمندان این عرصه در مرکز تئاتر کانون پرورش فکری بچه ها و نوجوانان در حال تصویربرداری و تدوین است تا به زودی در فضای مجازی منتشر گردد.

20 مرداد 1399

تهیه کننده خوب، بد، جلف2: با شرایط فعلی قصد اکران نداریم

تهیه کننده فیلم خوب، بد، جلف 2 می گوید: بهتر است اولین اکران سال پس از بازگشایی سینما ها در تیرماه با فیلم هایی باشد که سازندگانشان تمایل به این کار دارند.

17 مرداد 1399

به جای غصه خوردن، فیلم تاریخی درجه یک درباره ایران بسازیم

عدم پرداخت به جا و درست سینمای ما نسبت به تاریخ و تمدن چندین هزار ساله ایران نشان از خواب بودن و بی کفایتی مسئولین فرهنگی کشور دارد.

17 مرداد 1399

قنبری اعلام نمود؛ دعوت نفرات برتر پومسه مجازی به انتخابی اردوی تیم ملی، احتمال برگزاری تورنمنت های لغو شده در پاییز

رئیس سازمان مسابقات فدراسیون تکواندو گفت: برای افزایش انگیزه شرکت کنندگان مسابقات پومسه مجازی قرار است نفرات اول و دوم به رقابت های ورود به اردو دعوت شوند.

22 تیر 1399

خروج حاتمی کیا قاچاق شد

فیلم خروج به کارگردانی ابراهیم حاتمی کیا در حالی شب گذشته اولین نوبت از اکران اینترنتی در سینمای ایران را پشت سر گذاشت که به فاصله چند ساعت نسخه قاچاق این فیلم در فضای مجازی منتشر شد.

17 خرداد 1399

آشنایی با پیشرفته ترین تکنولوژی فیلمسازی - آی مکس

آی مکس (IMAX) که مخفف IMAGE MAXIMUM است نام شرکت ابداع کننده سالن های سینمایی IMAX و نوعی قالب منحصر به فرد برای فیلم های سینمایی است.

24 اردیبهشت 1399

فیلم ، وزیر بهداشت: سیر مبتلا به کرونا در کشور صعودی خواهد شد

وزیر بهداشت گفت: با توجه به آزمایش هایی که در روزهای گذشته از افراد غربالگری شده، انجام گرفته، سیر صعودی خواهیم داشت.

22 اردیبهشت 1399

وعده وزارت ارتباطات برای اینترنت با کیفیت در نوروز

معاون وزیر ارتباطات با اشاره به افزایش 100 درصدی مصرف اینترنت از سوی کاربران گفت: تمامی تلاشمان این است که کیفیت اینترنت و ارتباطات را برای ایام عید نوروز بهبود دهیم.

19 اردیبهشت 1399

چطور سیگاری ها ناقل سرطان می شوند؟

پیدا شدنِ دودِ دستِ سوم در اماکن و محل هایی که هرگز فردِ سیگاری در آن ها سیگار دود نکرده است، دانشمندان را بر آن داشت تا درباره چرایی این مسئله تحقیق کنند. میلیارد ها سیگاری می توانند منجر به مرگِ 880000 نفر در سال به خاطرِ استعمالِ دودِ دستِ دوم سیگار شوند....

6 اردیبهشت 1399

مبازه رباتیک اهالی نیویورک با ویروس کرونا شروع شد

اهالی نیویورک این روزها شاهد حضور یک ربات آگاهی بخش هستند که با گردش در سطح شهر به مردم هشدار می دهد چگونه باید مراقب سلامتی خود باشند. این ربات به سرعت بین مردم محبوب شده است.

3 اردیبهشت 1399
تعداد: (28)