آشپزی

طرز تهیه باقالی قاتق اصیل گیلانی

همه ما وقتی اسم غذای شمالی را می شنویم به یاد باقالی قاتق گیلانی خوشمزه میفتیم. یکی از غذاهای شمالی معروف که عطر و طعم آن ما را به یاد جنگل های سرسبز و زیبای استان گیلان می اندازد. با ما همراه باشید تا طرز تهیه باقالی قاتق یا به زبان محلی، باقلا قاتق را...

22 آذر 1399

ابزار جدید تصحیح غلط های املایی به گوگل اضافه می شود

گوگل به زودی قابلیت جدیدی را به موتور جستجوی خود اضافه می کند که قدرت آن در تصحیح کلمات اشتباه تایپ شده را به طور چشمگیری ارتقا می دهد.

28 آبان 1399

طرز تهیه ماهی کبابی ، فوت وفن درست کردن قزل آلای جذابِ تنوری

آخر هفته ها را اگر از بساط جوجه کباب و کباب که دیگر تکراری شده اند بگذریم می توانیم یک ماهی تنوری متفاوت درست کنیم که هم زمان کمی برای پختش صرف می شود هم امگا3 را به خودمان تزریق می کنیم.

17 شهریور 1399

چطور سینه مرغ اسفناجی درست کنیم؟

اگر به دنبال یک وعده غذایی کم کربوهیدرات (Low Carb) برای شام یا ناهار هستید، سینه مرغ شکم پر با اسفناج یک گزینه عالی با ظاهری جذاب و طعمی منحصربه فرد است. پنیر خامه ای و پارمزان موجود در این غذا طعم بسیار خوبی به مرغ و اسفناج می دهد. طرز تهیه سینه مرغ شکم پر...

9 اردیبهشت 1399

راه اندازی مرکز مطالعات راهبردی غذای ایرانی در اصفهان

دبیر اجرایی جشنواره سفره ایرانی، فرهنگ گردشگری از راه اندازی مرکز مطالعات راهبردی غذای ایرانی در اصفهان در آینده ای نزدیک خبر داد و گفت: در این مرکز اطلس طبخ غذاهای ایرانی گردآوری می شود.

18 فروردین 1399