مقالات گردشگری

محدودیت سفر به ایران شدیدتر شد

وزارت گردشگری این هفته منتظر مصوبه و موافقت نهایی ستاد کرونا با صدور ویزای توریستی، پس از حدود یک سال توقف بود، اما حالا این ستاد از سخت تر شدن مقررات ورود به ایران برای اتباع خارجی خبر می دهد.

9 اسفند 1399

بنگاه های مالی باید تحریم های داخلی را نیز دور بزنند

معاون استان ها و تشکل های اتاق ایران گفت: قوانین متعدد گریبان گیر فعالیت مالی شده است تا جایی که بیشتر بنگاه های مالی در کنار کوشش برای خنثی کردن تحریم های خارجی، باید برای دور زدن تحریم های داخلی نیز فکری نمایند.

4 اسفند 1399

ثبت تنها منظر تاریخی ایران راهی است برای شناساندنش به جهانیان

ایسنا/ براساس آخرین خبرهای بدست رسیده، ثبت تنها منظر تاریخی ایران راهی است برای شناساندنش به جهانیان.

23 بهمن 1399

آخرین شرایط پروازها برای واردات واکسن کرونا

در شرایطی که به نظر می رسد مذاکرات ایران برای خرید و واردات واکسن کرونا شروع شده است، معاون هوانوردی و امور بین الملل سازمان هواپیمایی کشوری بیان کرد: هیچ مسئله ای برای واردات واکسن کرونا از کشورهای مختلف نداریم و حتی اگر پروازی به آن کشور نداشته باشیم...

21 بهمن 1399

راهنمایی هواپیمای نظامی با هوش مصنوعی

هوش مصنوعی که در خلبانی اسیر محدودیت های فیزیکی مثل مقدار نیروی گرانش قابل تحمل از سوی انسان نیست از چرخش هایی ابتکاری استفاده می کرد و خلبان نیروی هوایی نمی توانست از پس آن ها برآید.

16 بهمن 1399

ابلاغ مراتب ثبت ملی 11 میراث طبیعی به استاندار قم

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی در 11 نامه جداگانه مراتب ثبت ملی 11 میراث طبیعی را به استاندار قم ابلاغ کرد.

20 آذر 1399

لحظه ای که سونامی از بهشت بر روی دریاچه اتریش بارید

حوادث شدید هوایی اغلب یادآور این امر است که مادر طبیعت مسئولیت آنها را بر عهده دارد. از موج های گرما گرفته تا طوفان ها، هیچ گاه جلوی خشم عناصر گرفته نمی شود.

5 آذر 1399

دستگاه های دولتی نسبت به واگذاری املاک مازاد اقدام نمایند

خبرنگاران/آذربایجان شرقی استاندار آذربایجان شرقی گفت: بسیاری از املاک و دارایی های دستگاه های دولتی، جزو سرمایه های منجمد هستند که برای نگه داری آنها نیز هزینه های زیادی صورت می گیرد؛ بنابراین مدیران دستگاه ها باید نسبت به مشخص تکلیف این املاک اهتمام...

16 آبان 1399

روستای کندر، فرشی از رنگین کمان لاله ها

سال هاست سرزمین زیبای البرز میزبان لاله ها است. لاله هایی از جنس ترنم عاشقانه های البرزنشینان. سال هاست در این استان جشنواره ای با نام لاله ها برپاست.

12 آبان 1399

عکس، آزمایش درهای با آرنج بازشو سرویس بهداشتی در خطوط هوایی ژاپن

شرکت هواپیمایی ژاپن به نام آنا با همکاری شرکت داخلی هواپیماها جامکو در حال آزمایش طراحی دستگیره جدید هستند که به مسافران امکان می دهد درب دستشویی را با آرنج باز کنند. این طرح در حال حاضر فقط در سالن هواپیمایی در فرودگاه هاندا در توکیو در حال آزمایش است،...

7 آبان 1399

معرفی مراکز خرید جمهوری چک

کشور چک به خاطر جاذبه های تاریخی، مراکز خرید و مراکز تفریحی اش شهرت دارد . با ما در خبرنگاران همراه باشید تا با مراکز خرید جمهوری چک بیشتر آشنا شویم .

1 آبان 1399

برگزاری نمایشگاه 100 سال روابط دیپلماتیک ایران و سوئیس در تهران

وزیر خارجه سوئیس که برای یک ملاقات سه روزه به کشورمان سفر نموده است روز یکشنبه 16 شهریور ماه 99 با حضور در کاخ نگارستان تهران نمایشگاه یک صد سال روابط دیپلماتیک ایران و سوئیس را افتتاح کرد.

30 مهر 1399

تشکر شمخانی از قالیباف برای سفر نظارتی به خوزستان

علی شمخانی دبیر شورای عالی امنیت ملی در یک توییت با تاکید بر اهمیت ارتباط چهره به چهره مسئولین با مردم از محمدباقر قالیباف رئیس مجلس برای سفر به خوزستان تشکر کرد.

28 مهر 1399

فهرست محصولات کرونایی تایید شده که امکان صادرات دارند

به گزارش خبرنگاران، از ابتدای شیوع کرونا در کشور شرکتهای دانش بنیان درصدد برآمدند تا محصولات مرتبط با کرونا را به تولید برسانند و نیازهای کشور را برطرف کنند.

22 مهر 1399

دیدار دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و معاون وزیر خارجه ترکیه

دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و معاون وزیر خارجه ترکیه امروز در حاشیه سومین نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

17 مهر 1399

خبرنگاران شناسایی 6 گونه گیاهی مهاجم در جنگل های هیرکانی

نوشهر - خبرنگاران - عضو هیات علمی موسسه تحقیقات جنگل ها و مراتع کشور از شناسایی 6 گونه گیاه مهاجم در جنگل های هیرکانی از سوی محققان باغ گیاه شناسی نوشهر اطلاع داد و گفت که درصورت عدم برنامه ریزی مقابله ای ، این مهاجمان خسارت زیادی به جنگل های هیرکانی وارد...

9 مهر 1399

مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخ گویی به شکایات منصوب شد

در حکمی از سوی وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، مدیرکل دفتر مدیریت عملکرد، بازرسی و پاسخگویی به شکایات این وزارتخانه منصوب شد.

21 شهریور 1399

اشیاء باستانی متعلق به ایران از اتریش به کشور بازگردانده می گردد

اشیاء باستانی متعلق به ایران پنجشنبه 19 تیر ماه طی تشریفات قانونی به نماینده جمهوری اسلامی ایران در اتریش تحویل داده شد.

18 شهریور 1399

بعد از کرونا به کجا سفر کنیم؟

چند ماهی است که کل دنیا با بیماری خطرناک کرونا درگیر هستند و به خاطر عدم شیوع این بیماری تقریبا تمام کشورهای دنیا که ایران هم از این قاعده مستثنی نیست، تصمیم به قرنطینه و رعایت فاصله گذاری اجتماعی گرفتند به طوری که عید نوروز سال جاری بیشتر مردم ایران...

14 شهریور 1399

عجیب ترین تصاویر از مسافران زمان در طول تاریخ

هر از چندگاهی یک تصویر در فضای مجازی منتشر می شود که به نظر عجیب می آید؛ تصاویری که براساس ادعای مردم، یک مسافر زمان را در جایی که نباید آنجا باشد، نشان می دهند. انگار که این مسافر زمان به وسیله دستگاهی پیشرفته سفر در زمان را تجربه و در این تصویر جا خوش...

11 شهریور 1399
تعداد: (72)