(بشنوید) دانشمندان ساختار کرونا را به موسیقی تبدیل کردند!

به گزارش وبلاگ عطر آلین، با عبور شمار مبتلایان جهانی کروناویروس جدید از مرز 2.5 میلیون نفر، نگرانی ها از تأخیر در یافتن درمان و یا واکسن این بیماری افزایش یافته است. در حال حاضر صد ها آزمایشگاه و لابراتور در سراسر جهان به طور شبانه روزی تلاش می کنند تا راهی برای مهار این اپیدمی بیابند. اما این تلاش محدود به مراکز بهداشتی و پزشکی نیست و فناری نیز از همان ابتدا وارد عرصه مبارزه با این اپیدمی شد. آخرین نمونه تلاش های فناورانه برای مبارزه با اپیدمی کروناویروس، ابتکار خلاقانه دانشمندان MIT آمریکا است که با استفاده از موسیقی قصد دارند راهی برای درمان این بیماری بیابند. خبرگزاری رویترز، طی گزارشی به این یافته جدید دانشمندان پرداخته است.

(بشنوید) دانشمندان ساختار کرونا را به موسیقی تبدیل کردند!

پروفسور مارکوس بوئلر از انستیتوی فناوری ماساچوست و تیم وی، از هوش مصنوعی استفاده کردند تا مدلی از ساختار پروتئین SARS-CoV-2 را بسازند که در یک ترکیب موسیقی کلاسیک به ملودی های درهم تنیده، ایجاد شده است. این محققان برای هر اسید آمینه - بلوک های ساختاری پروتئین - یک یادداشت منحصر به فرد را اختصاص دادند و سپس الگوریتم این یادداشت ها را به موسیقی تبدیل کردند.

پرفسور بوئلر معتقد است که ملودی، روشی شهودی تر برای درک ساختار ویروس در اختیار دانشمندان قرار می دهد. وی اضافه کرد: برای دیدن با چشمان، شما به تصاویر متعدد و بزرگنمایی های مختلفی دارید، در حالی که تنها چیزی که گوش های شما برای درک موسقی نیاز دارند فقط چند ثانیه است.

نتیجه کار این پژوهشگران تقریباً یک ساعت و 50 دقیقه ملودی است که در وب سایت SoundCloud بارگذاری شده است. قسمت اولیه این ملودی توسط بسکمک از مخاطبین وبسایت SoundCloud به عنوان تسکین دهنده و زیبا توصیف شده است. بوئلر گفت: این امر نشان دهنده سهولت ورود پروتئین سنبله ای این ویروس به سلول انسان است که آن را بسیار مسری می کند. پروفسور بوئلر اضافه کرد: کروناویروس جدید در فریب سلول های بدن برای وارد شدن به آن ها و آلوده کردن افراد، بسیار کارآمد است.

همانطور که ویروس تکثیر می شود و پروتئین سنبله به سلول های بیشتری متصل می شود، موسیقی به طرز چشمگیری پر هیاهو می شود. یکی از کاربران SoundCloud گفت: این بخش نشان می دهد که کروناویروس جدید باعث ایجاد تب می شود. برخی دیگر از مخاطبین این بخش نیز آن را ترسناک و غمناک توصیف کردند.

بوئلر گفت: این موسیقی ممکن است به محققان در طراحی یک پادتن کمک کند. به سخن دیگر محققان می توانند یک نقطه مقابل کروناویروس را به ملودی و ریتم تبدیل کنند و با استفاده دوباره از هوش مصنوعی، سعی کنند یک آنتی بادی را پیدا کنند که با آن مطابقت داشته باشد.

(اگر نتوانستید موسیقی را بالا بشنوید برای شنیدن این موسیقی اینجا کلیک کنید)

منبع: فرارو

به "(بشنوید) دانشمندان ساختار کرونا را به موسیقی تبدیل کردند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "(بشنوید) دانشمندان ساختار کرونا را به موسیقی تبدیل کردند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید