درخواست علمای شیعه بحرین برای برپایی مراسم ماه محرم

به گزارش وبلاگ عطر آلین، برجسته ترین علمای شیعه بحرین در بیانیه ای مشترک از مردم خواستند مراسم عزاداری ماه محرم را با رعایت شدید اصول بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی در این کشور برگزار نمایند. چنین اقداماتی به منظور جلوگیری از ابتلا به ویروس کرونا در ایام ماه محرم مطرح شده است.

درخواست علمای شیعه بحرین برای برپایی مراسم ماه محرم

در این بیانیه آمده است: حسینیه های مردانه می توانند فعالیت های معمول خود را با رعایت اصول بهداشتی انجام دهند و جایز نیست کسی اقدامات پیشگیرانه دقیق بهداشتی را کم ارزش بشمارد و در قبال آنها بی توجهی کند.

این علمای برجسته بحرینی در بیانیه خود از مسئولین برگزاری مراسم های عزاداری ماه محرم خواستند تا برای تضمین پایبندی به اقدامات پیشگیرانه بهداشتی از همه امکانات خود استفاده نمایند و حداکثر کوشش خود را در این خصوص انجام دهند.

در این بیانیه آمده است: از علمای بحرین که در این تجمعات سخنرانی می نمایند می خواهیم در همه مناطق به مطلع سازی و توجیه مردم در مورد مسایل پیشگیرانه بهداشتی بپردازند و سخنرانی های خود را تا حد امکان کوتاه تر نمایند.

آنها همچنین از عزاداران حسینی خواستند تا تنها در حسینیه های محل سکونت خود برای مشارکت در مراسم عزاداری حضور یابند و افراد مسن، بچه ها و مبتلایان به بیماری های مزمن از حضور در این تجمعات پرهیز نمایند و در منزل خود عزاداری نمایند.

این بیانیه به امضای سید عبد الله الغریفی، شیخ محمدصالح الربیعی، شیخ محمد صنقور و شیخ محمود العالی رسیده است.

لازم به ذکر است آل خلیفه با وجود اعلام بازگشایی بدون مانع مراکز تجمع عمومی، تفریحی و سیاحتی، با برپایی مجالس مذهبی مخالفت نموده است. رژیم آل خلیفه در راستای سیاستهای تبعیض آمیز خود علیه شیعیان بحرین، هر سال با برپایی مراسم ماه محرم از سوی شهروندان مخالفت می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر

به "درخواست علمای شیعه بحرین برای برپایی مراسم ماه محرم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "درخواست علمای شیعه بحرین برای برپایی مراسم ماه محرم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید