دیدار دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و معاون وزیر خارجه ترکیه

به گزارش وبلاگ عطر آلین، دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و معاون وزیر خارجه ترکیه امروز در حاشیه سومین نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو با یکدیگر دیدار و گفتگو کردند.

دیدار دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و معاون وزیر خارجه ترکیه

به گزارش گروه بین الملل وبلاگ عطر آلین، علی اصغر خاجی دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و هیئت همراه که جهت شرکت در اجلاس فرایند آستانه در حاشیه سومین نشست کمیته قانون اساسی سوریه در ژنو حضور دارند، امروز دوشنبه با سدات اونال معاون وزیر خارجه ترکیه دیدار و مصاحبه کردند.

در این دیدار، دو طرف با اشاره به اصول مورد توافق کشورهای عضو فرایند آستانه مبنی بر احترام به حاکمیت ملی، وحدت و تمامیت ارضی سوریه، بر استمرار حمایت از فرایند سیاسی و مصاحبههای سوری- سوری در چارچوب کمیته قانون اساسی و مبارزه با تروریسم تاکید کردند.

علی اصغر خاجی با اشاره به سفر هفته پیش خود به سوریه و دیدار با رئیس جمهور و سایر مقامات این کشور، بر آمادگی کشورمان در جهت استمرار حمایت از نشست های کمیته قانون اساسی بدون دخالت خارجی تاکید کرد.

اونال معاون وزیر خارجه ترکیه نیز بر آمادگی کشورش در راستای استمرار مصاحبهها در چارچوب فرایند آستانه و مشورت دو کشور در این خصوص و سایر موضوعات منطقه ای تاکید کرد.

دو طرف در سرانجام ابراز امیدواری کردند که کمیته قانون اساسی سوریه کار خود را به صورت موفقیت آمیز دنبال کند.

.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "دیدار دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و معاون وزیر خارجه ترکیه" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دیدار دستیار ارشد وزیر امور خارجه کشورمان و معاون وزیر خارجه ترکیه"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید