نظم, آرامش و شرایط بهتر برای برگزاری لیگ برتر با تست های مثبتی که منفی شدند

به گزارش وبلاگ عطر آلین، با تغییر نتیجه آزمایش کرونای بعضی باشگاه ها که مخالف ادامه پیدا کردن مسابقات لیگ برتر بودند, این فرایند با نظم, آرامش و وضعیتی بهتری طی خواهد شد.

نظم, آرامش و شرایط بهتر برای برگزاری لیگ برتر با تست های مثبتی که منفی شدند

به گزارش وبلاگ عطر آلین, بعد از اینکه مسابقات فوتبال مثل خیلی از ورزش ها و فعالیت های دیگر به تعطیلی کشیده شد, عده ای مخالف و عده ای موافق از سرگیری اش بودند, به طوری که دو گروه در رسانه ها و فضای مجازی بار ها علیه یکدیگر موضع گیری کردند و انواع و اقسام حاشیه ها را به وجود آوردند تا حرف خود را به کرسی بنشانند. این مسائل ادامه داشت تا اینکه با بهتر شدن شرایط و کنترل نسبی ویروس کرونا در کشور, ستاد مبارزه با کرونا اجازه شروع تمرین و در ادامه برگزاری مسابقات را برای تیم های لیگ رجحان و لیگ دسته اولی صادر کرد.

این تصمیم همان طور که از قبل قابل پیش بینی بود با مخالفت بعضی از باشگاه ها همراه شد. چهار باشگاه تراکتور, ماشین سازی, شهر خودرو و نساجی با ارسال نامه ای به وزارت ورزش خواهان لغو کامل مسابقات لیگ برتر شدند. در ادامه نیز خبر رسید که باشگاه های دیگری شفاهاً به این جمع پیوسته اند و برگزاری مسابقات را با رعایت پروتکل های اعلام شده در شرایط موجود، کاری سخت و البته اشتباه قلمداد کردند.

در این میان باشگاه ها فرایند دریافت تست کرونا از بازیکنان, کادر فنی و سایر اعضای تیم را نیز شروع نموده بودند. تست هایی که در بعضی باشگا ه ها برای عده کمی از اعضا نتیجه مثبت به همراه داشت و برای بعضی باشگاه ها کاملاً منفی بود, آنهم در حالی که نتیجه تست های مرحله اول با مرحله دوم تفاوت داشت! در این بین حرف و حدیث پیرامون تست ها و ایرادات این کار بالا گرفت و حتی حرف از عمدی خاطرنشان کردن نتیجه مثبت آزمایش ها از سوی مخالفان ادامه لیگ به میان آمد. از سوی دیگر بعضی باشگاه ها که تعداد قابل توجهی تست مثبت در بین اعضای تیم شان اعلام نموده بودند و مخالفت شدیدی با شروع بازی ها داشتند, بر خلاف مواضع خود تدارک بازی محبت آمیز برای تیم شان دیده بودند, آنهم در حالی که فعلاً مجوز فقط برای انجام تمرینات داده شده بود و نه انجام مسابقه.

اعتراضات بعد از مثبت شدن تست بعضی بازیکنان و عوامل تیم ها به جایی رسید که این انتقاد هم مطرح شد که چرا هیچ نظارتی از سوی فدراسیون پزشکی ورزشی, فدراسیون فوتبال و سازمان لیگ بر فرایند انجام آزمایشات صورت نگرفته است. همچنین این بحث مطرح شد که چرا پیش از این آزمایشگاه های مورد تأیید به باشگاه ها معرفی نشدند تا همه تیم ها در شرایطی مشابه رعایت پروتکل های بهداشتی را پشت سر بگذارند. البته بعد از گذشت چند روز فدراسیون پزشکی ورزشی تدابیری را اتخاذ کرد که در نتیجه مرحله بعدی تست ها تأثیرگذار بود. بعضی باشگاه ها که در مرحله قبلی آزمایش نتیجه مثبتی را برای عده ای از اعضای شان اعلام نموده بودند, در مرحله بعدی که با نظارت و چارچوب بهتری کار نمونه گیری انجام شد, نتیجه ها هم متفاوت بود و دیگر خبری از تعداد بالای تست های مثبت نبود.

از سوی دیگر بعضی باشگاه ها هم نتیجه آزمایشات شان را مشکوک اعلام می کردند که با موضع گیری سرپرست فدراسیون پزشکی ورزشی که عضو ستاد مبارزه با کرونا نیز به شمار می آید، این ابهام هم رفع شد و باشگاه ها تا حدی از بلاتکلیفی خارج شدند. خلیلیان ضمن اعلام اینکه به باشگاه ها برای انجام تست ها یاری خواهد شد و ناظرهایی برای این کار اعزام می شوند، خاطرنشان کرد که اصلاً چیزی به اسم آزمایش مشکوک نداریم و تنها باید تست PCR انجام گردد.

البته باید گفت جای خالی این نظارت از ابتدا خیلی احساس می شد و این انتقاد به متولیان کار وارد است که برای اجرای پروتکل های اعلام شده باشگاه ها را از همان ابتدا همراهی ننموده اند. اتفاق مثبتی که در صورت رخ دادن باعث اعلام آمار های عجیب از مبتلایان به کرونا, بلاتکلیفی باشگاه ها و ایجاد انواع و اقسام حواشی دیگر نمی شد. به هرحال اما الان با توجه به شرایطی که وجود دارد و آزمایش کرونای بعضی باشگاه ها که مجدداً این کار را انجام داده اند و از مثبت به منفی تغییر شرایط داده است, به نظر می رسد سازوکار برگزاری تمرینات و مسابقات با رعایت پروتکل ها نظم بهتری گرفته است و ما شاهد اعتراضات, سردرگمی و بلاتکلیفی کمتری در بین باشگاه ها هستیم.

منبع: خبرگزاری تسنیم

به "نظم, آرامش و شرایط بهتر برای برگزاری لیگ برتر با تست های مثبتی که منفی شدند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نظم, آرامش و شرایط بهتر برای برگزاری لیگ برتر با تست های مثبتی که منفی شدند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید