کشف طاعون خیارکی در بیمارستانی در مغولستان داخلی چین

به گزارش وبلاگ عطر آلین، مقامات در منطقه خودمختار مغولستان داخلی در شمال چین پس از تشخیص ابتلای یک کشاورز محلی به طاعون خیارکی شرایط هشدار بهداشتی اعلام کردند.

کشف طاعون خیارکی در بیمارستانی در مغولستان داخلی چین

به گزارش وبلاگ عطر آلین به نقل از بیزنس اینسایدر این گله دار مبتلا به طاعون پس از اینکه بیماری اش تشخیص داده شد، در شرایط پایداری است.

مقامات بهداشتی در شهر بایان مور در مغولستان داخلی روز یکشنبه 15 تیر هشدار سطح سوم بهداشتی (سطح اول بالاترین رده است) اعلام نموده اند.

این هشدار شکار یا خوردن حیوانات وحشی را که ممکن است ناقل باکتری طاعون باشند، ممنوع می نماید و این ممنوعیت تا سرانجام سال ادامه می یابد.

همچنین به افراد محلی گفته شده است که هر حیوان بیمار یا مرده یا هر فردی را که نشانه های تب را نشان می دهد یا دچار مرگ ناگهانی شده است، گزارش دهند.

مقامات بهداشتی محلی می گویند خطر همه گیری طاعون انسانی در این شهر وجود دارد و مردم باید هشیار باشند و هر بیماری غیرعادی را گزارش نمایند.

طاعون خیارکی یک بیماری بسیار واگیر است که به علت یک عفونت باکتریایی به وجود می آید و عامل همه گیری مرگ سیاه بود که در قرن چهاردهم میلادی بیشتر آسیا، اروپا و آفریقا را در نوردید و جان 50 میلیون نفر را گرفت.

این بیماری اکنون به راحتی بوسیله آنتی بیوتیک قابل درمان است و موارد آن به ندرت گزارش می گردد و همه گیری آن بسیار نامحتمل است.

اما هنوز شیوع های گاهگاهی آن گزارش می گردد، از جمله ماداگاسکار در سال 2017 سیصد مورد طاعون انسانی را گزارش کرد.

یک زوج مغول هم سال گذشته پس از خوردن گوشت خام موش خرما به علت دچار شدن به طاعون خیارکی درگذشتند.آ

منبع: همشهری آنلاین

به "کشف طاعون خیارکی در بیمارستانی در مغولستان داخلی چین" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کشف طاعون خیارکی در بیمارستانی در مغولستان داخلی چین"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید